x

Įmontuojamos indaplovės

TOP PasiūlymaiPuslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5


Puslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

 
Konsultuokitės:
  Tel. 880040000
  El. p. info@elektromarkt.lt
  Pokalbis gyvai

Kaip išsirinkti?

Prie kriauklės, pilnos neplautų indų, palinkusi šeimininkė greičiausiai kaskart pirmiausiai giliai atsidūsta, o tik tada imasi darbo. Parodykit žmogų, kuriam patinka plauti indus, ir aš... (nepasižadėsiu, o jei vis dėlto tokių yra...). Ką jau kalbėti apie konfliktus, kurių pavadinimas – kas šįkart plaus indus? Todėl indaplovė – ne tik daugelio moterų, bet ir vyrų bei vaikų svajonė. Šis prietaisas taupys ne tik jūsų laiką ir nervus – ji sunaudos ir kur kas mažiau vandens, nei kad jūs sunaudojate plaudami indus rankomis. Taigi, jei nusprendėte nepamainomai palengvinti savo kasdienybę, pirmiausia pagal šeimos dydį (ar naudojamų indų kiekį) ir vietą virtuvėje reikėtų apsispręsti, kokio pločio – 45 ar 60 cm. – prietaisą rinktis.

Dizainas – skonio reikalas. Galite rinktis pilnai įmontuojamą, galite – dalinai, kurios ekranėlis matysis išorėje (beje, jei jūsų vaikai labai smalsūs ir mėgstantys spaudinėti mygtukus, tai bus minusas, o ne pliusas). Įmontuoti indaplovę šiais laikais galima visur, tačiau tikrai bus daug paprasčiau šį prietaisą turėti virtuvėje, šalia šiukšlių dėžės ar kriauklės – taip bus patogiau išpilti skysčius, išmesti maisto likučius ar nuskalauti lėkštėje likusį padažą.

Geriausia energetinė klasė – A+++. Pasirinkite ir indų džiovinimo klasę. Nemažiau svarbu ir indaplovės darbo garsumas – patikėkite, dažnai ją įjungsuite ir nakčiai, kai jau nebereikės naudotis indais. O kas norėtų, kad miegą trikdytų ne spalvoti sapnai, o indaplovės burzgimas?

Pagal tai, kiek indų sunaudoja jūsų šeima, atkreipkite dėmesį, kiek komplektų telpa į indaplovę. Komplektą sudaro ne servizas 6-iems asmenims, kaip galvoja ne vienas, o tik indai vienam asmeniui: viena didelė lėkštė, dubuo sriubai, desertinė lėkštelė, stiklinė, arbatos puodelis su lėkštele, peilis, šakutė, šaukštas, desertinis šaukštas ir arbatinis šaukštelis. 

GIDAS, KAIP PASIRINKTI INDAPLOVĘ

Indaplovė – tai prietaisas, ne tik taupantis laiką, tačiau ir mažinantis vandens bei elektros sąnaudas. Šiais metais įrodyta, kad naudojantis indaplove per metus sutaupysite net iki 19 tūks. litrų vandens! Naujos kartos prietaisai indus plauna švariau, padeda sutaupyti vietos virtuvėje ir apsaugo rankų odą nuo nuolatinio buitinės chemijos poveikio. Renkantis šį buities prietaisą, verta užduoti sau tokius klausimus – kokių rūšių ir dydžių indaplovės būna? Kokie svarbiausi techniniai parametrai? Kokia indaplovė yra geriausia būtent jums? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pateiksime patogiame Elektromarkt indaplovių pirkimo gide. 
 1. PASIRINKITE INDAPLOVĖS DYDĮ:

 Vieni svarbiausių parametrų renkantis indaplovę – tai jos dydis ir tūris: 

 • Indaplovės dydis. Populiariausias šio prietaiso plotis yra 45 cm arba 60 cm. Jei dar tik planuojate įsirenginėti virtuvę, rekomenduojame iš anksto nuspręsti, ar jums reikės didesnės ar mažos indaplovės, kad dizaineris galėtų suprojektuoti atitinkamo dydžio angą. Jei virtuvė jau įrengta, o indaplovę montuosite papildomai, tuomet aktualu žinoti, kokie yra jūsų laisvos vietos, paskirtos šiam prietaisui, matmenys.

 • Indaplovės tūris. Šis parametras yra skaičiuojamas indų komplektais. Jūsų patogumui, galite rinktis nuo 6 iki 15 indų komplektų (jį sudaro vieno asmens naudoti indai valgant tris patiekalus ir geriant kavos ar arbatos puodelį) tūrio indaploves. Taip pat rekomenduojame priimti sprendimą įvertinus, ar daug gaminate, dažnai valgote namuose, ar nuolatos priimate svečius. Jei taip, būtų praktiška rinktis didesnio tūrio indaplovę. Jei dažniausiai pietaujate ar vakarieniaujate restorane, tuomet jūsų poreikius geriausiai atitiks mažo tūrio buitinis prietaisas. 

 1. PASIRINKITE INDAPLOVĖS RŪŠĮ: 

Indaplovės būna trijų rūšių: pastatomos, dalinai integruotos ir visiškai integruotos į baldus. Pilnai ar dalinai įmontuojama indaplovė – tai tinkamas pasirinkimas tuo atveju, kai norite išsaugoti vientisą virtuvės dizainą. Tuo tarpu pastatomos indaplovės nereikės montuoti, tad galėsite pradėti naudotis iš karto. Išsamų aprašymą pateikiame lentelėje žemiau: 


Pastatomos indaplovės


Pastatoma Indaplovė

Patogu - nereikia keisti virtuvės dizaino

Nereikia montuoti - tiesiog pastatykite ir įjunkite

Dalinai integruotos indaplovės

Dalinai integruotos indaplovės

Nepaslėpti tik valdymo mygtukai, o likusi dalis - integruota

 

Visiškai integruotos indaplovės

Visiškai integruotos indaplovės

Paslėpta buitinė technika padeda išlaikyti vientisą virtuvės dizainą 1. INDAPLOVIŲ PROGRAMOS: 

Indaplovės gali turėti nuo 4 iki 12 skirtingų plovimo programų. Kiekviena programa skiriasi sunaudojamo vandens kiekiu, plovimo trukme bei vandens temperatūra. Rekomenduojame žinoti, kokių plovimo programų būna, kad galėtumėte pasirinkti labiausiai atitinkančias jūsų poreikius – informaciją apie jas rasite kiekvienos indaplovės aprašyme. Populiariausios skalbimo programos yra šios: 

 • Trapaus stiklo dirbiniams(švelni). Itin delikatus plovimas, padėsiantis apsaugoti jautrius stiklo ar kitus gaminius. Dar saugesniam plovimui siūlome įsigyti indaplovę su guminiais viršutinės dalies paminkštinimais.

 • Puodams ir keptuvėms. Ši plovimo programa skirta labiau riebaluotiems ir nešvariems indams, kuriuos prietaisas plaus aukštesnėje temperatūroje.

 • Mišriai įkrovai. Populiariausia ir dažniausiai naudojama programa, skirta įvairaus tipo indams plauti vienu metu.

 • Ekonomiška. Turint šiek tiek daugiau laiko ir siekiant sutaupyti, rekomenduojame naudoti ekonomišką plovimo programą.

 • Sutrumpinta. Patogu naudoti tuomet, kai indus reikia išplauti greitai (vos per 1 valandą) – pavyzdžiui, laukiant neplanuotų svečių. Taip pat šią programą galima naudoti esant ne pilnai indaplovės įkrovai bei esant lengvai suteptiems indams. 

 1. SVARBIAUSI TECHNINIAI PARAMETRAI: 

 • Energijos klasė

Energijos taupymas svarbus kiekvienam, tad renkantis indaplovę, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šį parametrą. A+++ klasė nurodo aukščiausią efektyvumo klasę, t.y. šį žymėjimą turinčios indaplovės labiausiai taupys elektrą. Sutaupytos energijos skirtumas tarp A++ ir A+++ klasių sudaro 10 procentų, analogiškai skiriasi ir A+ bei A++ klasės. 

 • Plovimo klasė

Plovimo klasė pirkėjui nurodo, kaip švariai prietaisas išplaus indus. Aukščiausioji klasė žymima A raide, ir ji reiškia, kad galite tikėtis maksimalaus švarumo. 

 • Džiovinimo klasė

Džiovinimo klasė taip pat žymima raidėmis A-G, kur A nurodo, kad indai bus maksimaliai išdžiovinti, tad iš indaplovės juos išimsite visiškai sausus. Tuo tarpu žemesnės klasės žymėjimas reiškia tikimybę, kad pasibaigus plovimo programai indai gali būti dar šiek tiek drėgni. 

 • Triukšmo lygis

Triukšmo lygis yra svarbus parametras, jei jūsų namuose virtuvė sujungta su gyvenamąja ar valgomojo erdve, o taip pat, jei gyvenate mažesniuose namuose. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis kuo mažesnį triukšmo lygį skleidžiantį prietaisą – taip nepajusite diskomforto jam veikiant. Standartinis triukšmo lygis nurodomas decibelais, jis svyruoja nuo 37 iki 58 dB. 

 • Konstrukcija

Perkant indaplovę, rekomenduojame atkreipti dėmesį į jos konstrukciją – ji turi būti patogi ir pritaikyta jūsų preikiams. Konstrukciją gali sudaryti plovimo lentynų skaičius (reguliuojamas ar nereguliuojamas), specialus krepšelis stalo įrankiams, paminkštinimai trapiems indams ir kt. 

 1. PAPILDOMOS FUNKCIJOS: 

Indaplovės, kaip ir kiti buitiniai prietaisai, yra nuolatos tobulinamos tam, kad geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius. Nusprendus įsigyti indaplovę patariame apsvarstyti, kokių papildomų funkcijų jums gali prireikti: 

 • Automatinis nešvarumo lygio atpažinimas. Prietaisas reguliuoja vandens sąnaudas, plovimo laiką ir temperatūrą, atsižvelgiant į indų nešvarumo lygį.

 • Pusinės įkrovos programa. Ši programa leidžia jums pasirinkti programą, kuri plauna viršutinę arba apatinę indaplovės dalį. Tai patogu, jei turite nedaug indų, tačiau nenorite laukti pilno indaplovės užpildymo tam, kad juos išplautumėte.

 • Plovimo pradžios atidėjimas. Galite nustatyti, po kiek laiko norite pradėti plovimą – tai patogu, jei norite, kad indaplovė veiktų tada, kai, tarkime, jūsų nėra namuose.

 • Informaciniai signalai ir indikacinės lemputės. Signalas gali būti skleidžiamas tuomet, kai pasibaigia plovimo programa, o indikacinės lemputės informuoja, jei baigėsi druska ir/arba plovimo skystis.

 • Apsauga nuo vandens išsiliejimo. Svarbi ir naudinga funkcija, padėsianti apsaugoti jūsų namus ir kaimynus nuo galimo užliejimo. Apie šią funkciją reiktų pagalvoti, jei dažnai paliekate įjungtą indaplovę jums nesant namuose.

 • Indaplovės atidarymo blokavimas. Negalėsite atidaryti prietaiso, kai įjungta plovimo programa – tai gali padėti apsaugoti jūsų mažuosius.


Tikimės, kad įvertinus šiame gide pateiktus kriterijus, bus lengviau atsakyti sau į klausimą, kokia yra geriausia indaplovė būtent jums. Jei vis tik norėtumėte gauti papildomos informacijos apie šiuos buitinius prietaisus, maloniai kviečiame atvykti į bet kurį Elektromarkt pardavimo saloną. Čia profesionalūs konsultantai jums patars, kokios firmos (gamintojo) indaplovę rinktis, kokia būtina indaplovės priežiūra, kaip naudotis indaplove ir kt.

Ko negalima plauti?

Kad ir kaip gražiai reklamose atrodo indaplovėse išplautos žėrinčios taurės, neapsigaukite. Jei taurė tikrai plauta ir blizginta ne rankomis – ji yra stiklinė, o ne krištolinė. Krištolo taurių plauti indaplovėje negalima. Beje, nepatartina į indaplovę dėti ir itin trapaus stiklo indų.

Išplovę indaplovėje karštį išlaikančius puodelius pažeisite jų vakuuminį uždarumą.

Nevalia į indaplovę dėti ir žalvarinių indų – dėl karšto vandens nuo jų nusiplaus natūralus apsauginis sluoksnis ir jie greitai praras blizgesį. Indaplovėje neplaunami ir variniai puodai bei keptuvės, emaliuoti indai.

Rankomis teks plauti ir ketaus keptuves – ši medžiaga indaplovėje skilinėja, o indai rūdija. Į šį prietaisą negalima dėti jokių indų su neslyvančiomis dangomis – ilgainiui maistą nuo jų teks grandyti, nes jis ims svilti.

Savo puošnią išvaizdą praras, išbluks ir indaplovėje plaunami porcelianiniai indai. Netinka indaplovė ir indams su piešiniais (taurėms, stipriųjų gėrimų stikliukams) – piešinys blunka.

Indaplovė nepasitarnaus ir plaunant medinius daiktus: indus, pjaustymo lenteles, medinius šaukštus, menteles ar lazdeles. Jie įskils, išbrinks, išsiplės ir nebus tinkami naudoti.

Šiuo prietaisu plaunami peiliai bus tinkami tik minkštam sūriui pjaustyti – jie atšips.

Papildomos funkcijos

Nutarę įsigyti nepamainomą pagalbininkę virtuvėje, atkreipkite dėmesį į papildomas funkcijas, kurios jums gali būti naudingos.

Jei jūsų šeimoje yra mažų vaikų, tikrai pravers užraktas nuo vaikų.

Jei manote, kad indus norėsite plauti tuomet, kad grįžę iš darbo juos rastumėte švarius, pravers atidėto plovimo laiko funkcija – užprogramuosite indų plovimo laiką. Kitas puikus scenarijus – indus į indaplovę dedate visą dieną, eidama miegoti vakare nustatote, kad prietaisas įsijungtų paryčiais, o ryte pabudusi išsiimate sausus indus pusryčiams.

Jei norite plauti nedaug indų, bus patogi pusiau užpildytos indaplovės funkcija. Dalinės įkrovos 1/2 programą siūlo ne visi gamintojai, o jei sunaudojate nedaug indų ir nenorite laukti kelias dienas, kol pripildysite pilną indaplovę, ši funkcija labai pravers. Galėsite paleisti tik viršutinio arba apatinio stalčiaus plovimą ir sutaupysite tiek vandens, tiek elektros. Tokią funkciją siūlo „Bosch“, „Whirlpool“, „HotPoint“.

 Jei nutarėte įsigyti 45 cm. indaplovę, jums labai pravers trečias stalčiukas įrankiams – viduje sutaupysite vietos, mat įrankių krepšelis neužims didesniems indams skirtos vietos (krepšelis užima ¼ vietos). Kai kurių 60 cm. indaplovių modelių įrankių stalčiukas išimamas – tuomet į indaplovę galėsite dėti net skardą iš orkaitės.

Ne visada mados gurmanų mėgstama frazė „Mažiau yra daugiau“ yra teisinga. Du purkštukai, plaunantys viršutiniame stalčiuje sudėtus indus, geriau nei vienas. Kompanijos „Bosch“ atstovai teigia, kad jų 45 cm. modelio SPV58M40EU du purkštukai – vieninteliai indaplovių pasaulyje.

„Bosch“ didžiuojasi ir „Zeolith“ technologija. Natūralus akmuo indaplovėje – tai juk ne akmuo po kaklu. Jis  plovimo metu sukaupia karštį ir jį išleidžia džiovinimo metu, tai padeda itin kokybiškai išdžiovinti indus, net plastiką, kuris nesugeria šilumos. Kitų gamintojų indaplovės plastikinių indų neišdžiovins. Ši technologija „Bosch“ modelius padaro ir A+++ klasės. Kiti gamintojai A+++ klasę pasiekia, kai po indų džiovinimo atidaromos indaplovės durelės. „Zeolith“ technologiją turi ne visi „Bosch“ modeliai.

 Kai kurie indaplovių gamintojai pelnytai didžiuojasi kilnojamu viršutiniu stalčiumi – tuomet galima plauti didesnį puodą ar didesnius indus. Girdėjau, kad kai kurie „Whirlpool“ modeliai net turi purkštukus apačioje prie sienelės specialiai puodams kokybiškai plauti. Didelius puodus galėsite plauti ir tuomet, kai lėkščių laikikliai yra lankstomi. 

 „Electrolux“ išskirtinumas – kai kurių modelių silikoniniai laikikliai taurėms. Plaunant taurės tvirtai laikosi, nejuda. Kitų gamintojų šie taurių laikikliai yra plastikiniai, taurių taip tvirtai jie neišlaiko.

 Apie indaplovės darbą kartais galima spręsti iš tolo užmetus į ją akį – kai kurie modeliai apie tai informuoja apšvietimu ant grindų. Jei jus erzina tokia šviesa, rinkitės modelį su paprastomis žaliomis ar raudonomis lemputėmis, kurios informuoja apie prietaiso darbą. Treti indaplovių modeliai ekranėlyje rodys ir laiką, kuris liko iki plovimo pabaigos – patogu, jei norite indus išimti iškart, kai tik jie bus baigti plauti.

 Taip pat rinkdamiesi tobuląją namų šeimininkę galite pasidomėti greitojo plovimo programomis, įvairiais skirtingų gamintojų purkštukų ypatumais, inverteriniais varikliais, dezinfekcijos programa, filtrais, programų trumpinimu.