x

Įmontuojamos indaplovės

TOP Pasiūlymai

Indų krepšelių skaičius
 1. (13)
 2. (19)
 3. (7)
 4. (2)
Kaina
238 €  -   1 239 €

Puslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5


Puslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

 
Konsultuokitės:
  Tel. 880040000
  El. p. info@elektromarkt.lt
  Pokalbis gyvai

Kaip išsirinkti?

Prie kriauklės, pilnos neplautų indų, palinkusi šeimininkė greičiausiai kaskart pirmiausiai giliai atsidūsta, o tik tada imasi darbo. Parodykit žmogų, kuriam patinka plauti indus, ir aš... (nepasižadėsiu, o jei vis dėlto tokių yra...). Ką jau kalbėti apie konfliktus, kurių pavadinimas – kas šįkart plaus indus? Todėl indaplovė – ne tik daugelio moterų, bet ir vyrų bei vaikų svajonė. Šis prietaisas taupys ne tik jūsų laiką ir nervus – ji sunaudos ir kur kas mažiau vandens, nei kad jūs sunaudojate plaudami indus rankomis. Taigi, jei nusprendėte nepamainomai palengvinti savo kasdienybę, pirmiausia pagal šeimos dydį (ar naudojamų indų kiekį) ir vietą virtuvėje reikėtų apsispręsti, kokio pločio – 45 ar 60 cm. – prietaisą rinktis.

Dizainas – skonio reikalas. Galite rinktis pilnai įmontuojamą, galite – dalinai, kurios ekranėlis matysis išorėje (beje, jei jūsų vaikai labai smalsūs ir mėgstantys spaudinėti mygtukus, tai bus minusas, o ne pliusas). Įmontuoti indaplovę šiais laikais galima visur, tačiau tikrai bus daug paprasčiau šį prietaisą turėti virtuvėje, šalia šiukšlių dėžės ar kriauklės – taip bus patogiau išpilti skysčius, išmesti maisto likučius ar nuskalauti lėkštėje likusį padažą.

Geriausia energetinė klasė – A+++. Pasirinkite ir indų džiovinimo klasę. Nemažiau svarbu ir indaplovės darbo garsumas – patikėkite, dažnai ją įjungsuite ir nakčiai, kai jau nebereikės naudotis indais. O kas norėtų, kad miegą trikdytų ne spalvoti sapnai, o indaplovės burzgimas?

Pagal tai, kiek indų sunaudoja jūsų šeima, atkreipkite dėmesį, kiek komplektų telpa į indaplovę. Komplektą sudaro ne servizas 6-iems asmenims, kaip galvoja ne vienas, o tik indai vienam asmeniui: viena didelė lėkštė, dubuo sriubai, desertinė lėkštelė, stiklinė, arbatos puodelis su lėkštele, peilis, šakutė, šaukštas, desertinis šaukštas ir arbatinis šaukštelis. 

Ko negalima plauti?

Kad ir kaip gražiai reklamose atrodo indaplovėse išplautos žėrinčios taurės, neapsigaukite. Jei taurė tikrai plauta ir blizginta ne rankomis – ji yra stiklinė, o ne krištolinė. Krištolo taurių plauti indaplovėje negalima. Beje, nepatartina į indaplovę dėti ir itin trapaus stiklo indų.

Išplovę indaplovėje karštį išlaikančius puodelius pažeisite jų vakuuminį uždarumą.

Nevalia į indaplovę dėti ir žalvarinių indų – dėl karšto vandens nuo jų nusiplaus natūralus apsauginis sluoksnis ir jie greitai praras blizgesį. Indaplovėje neplaunami ir variniai puodai bei keptuvės, emaliuoti indai.

Rankomis teks plauti ir ketaus keptuves – ši medžiaga indaplovėje skilinėja, o indai rūdija. Į šį prietaisą negalima dėti jokių indų su neslyvančiomis dangomis – ilgainiui maistą nuo jų teks grandyti, nes jis ims svilti.

Savo puošnią išvaizdą praras, išbluks ir indaplovėje plaunami porcelianiniai indai. Netinka indaplovė ir indams su piešiniais (taurėms, stipriųjų gėrimų stikliukams) – piešinys blunka.

Indaplovė nepasitarnaus ir plaunant medinius daiktus: indus, pjaustymo lenteles, medinius šaukštus, menteles ar lazdeles. Jie įskils, išbrinks, išsiplės ir nebus tinkami naudoti.

Šiuo prietaisu plaunami peiliai bus tinkami tik minkštam sūriui pjaustyti – jie atšips.

Papildomos funkcijos

Nutarę įsigyti nepamainomą pagalbininkę virtuvėje, atkreipkite dėmesį į papildomas funkcijas, kurios jums gali būti naudingos.

Jei jūsų šeimoje yra mažų vaikų, tikrai pravers užraktas nuo vaikų.

Jei manote, kad indus norėsite plauti tuomet, kad grįžę iš darbo juos rastumėte švarius, pravers atidėto plovimo laiko funkcija – užprogramuosite indų plovimo laiką. Kitas puikus scenarijus – indus į indaplovę dedate visą dieną, eidama miegoti vakare nustatote, kad prietaisas įsijungtų paryčiais, o ryte pabudusi išsiimate sausus indus pusryčiams.

Jei norite plauti nedaug indų, bus patogi pusiau užpildytos indaplovės funkcija. Dalinės įkrovos 1/2 programą siūlo ne visi gamintojai, o jei sunaudojate nedaug indų ir nenorite laukti kelias dienas, kol pripildysite pilną indaplovę, ši funkcija labai pravers. Galėsite paleisti tik viršutinio arba apatinio stalčiaus plovimą ir sutaupysite tiek vandens, tiek elektros. Tokią funkciją siūlo „Bosch“, „Whirlpool“, „HotPoint“.

 Jei nutarėte įsigyti 45 cm. indaplovę, jums labai pravers trečias stalčiukas įrankiams – viduje sutaupysite vietos, mat įrankių krepšelis neužims didesniems indams skirtos vietos (krepšelis užima ¼ vietos). Kai kurių 60 cm. indaplovių modelių įrankių stalčiukas išimamas – tuomet į indaplovę galėsite dėti net skardą iš orkaitės.

Ne visada mados gurmanų mėgstama frazė „Mažiau yra daugiau“ yra teisinga. Du purkštukai, plaunantys viršutiniame stalčiuje sudėtus indus, geriau nei vienas. Kompanijos „Bosch“ atstovai teigia, kad jų 45 cm. modelio SPV58M40EU du purkštukai – vieninteliai indaplovių pasaulyje.

„Bosch“ didžiuojasi ir „Zeolith“ technologija. Natūralus akmuo indaplovėje – tai juk ne akmuo po kaklu. Jis  plovimo metu sukaupia karštį ir jį išleidžia džiovinimo metu, tai padeda itin kokybiškai išdžiovinti indus, net plastiką, kuris nesugeria šilumos. Kitų gamintojų indaplovės plastikinių indų neišdžiovins. Ši technologija „Bosch“ modelius padaro ir A+++ klasės. Kiti gamintojai A+++ klasę pasiekia, kai po indų džiovinimo atidaromos indaplovės durelės. „Zeolith“ technologiją turi ne visi „Bosch“ modeliai.

 Kai kurie indaplovių gamintojai pelnytai didžiuojasi kilnojamu viršutiniu stalčiumi – tuomet galima plauti didesnį puodą ar didesnius indus. Girdėjau, kad kai kurie „Whirlpool“ modeliai net turi purkštukus apačioje prie sienelės specialiai puodams kokybiškai plauti. Didelius puodus galėsite plauti ir tuomet, kai lėkščių laikikliai yra lankstomi. 

 „Electrolux“ išskirtinumas – kai kurių modelių silikoniniai laikikliai taurėms. Plaunant taurės tvirtai laikosi, nejuda. Kitų gamintojų šie taurių laikikliai yra plastikiniai, taurių taip tvirtai jie neišlaiko.

 Apie indaplovės darbą kartais galima spręsti iš tolo užmetus į ją akį – kai kurie modeliai apie tai informuoja apšvietimu ant grindų. Jei jus erzina tokia šviesa, rinkitės modelį su paprastomis žaliomis ar raudonomis lemputėmis, kurios informuoja apie prietaiso darbą. Treti indaplovių modeliai ekranėlyje rodys ir laiką, kuris liko iki plovimo pabaigos – patogu, jei norite indus išimti iškart, kai tik jie bus baigti plauti.

 Taip pat rinkdamiesi tobuląją namų šeimininkę galite pasidomėti greitojo plovimo programomis, įvairiais skirtingų gamintojų purkštukų ypatumais, inverteriniais varikliais, dezinfekcijos programa, filtrais, programų trumpinimu.