x

Samsung Šaldytuvai

TOP Pasiūlymai


 
Konsultuokitės:
  Tel. 880040000
  El. p. info@elektromarkt.lt
  Pokalbis gyvai

Kaip išsirinkti?

Šaldytuvas – beveik niekada neišjungiamas ir dažniausiai naudojamas elektrinis prietaisas virtuvėje. Visi jame nuolat kažko ieško. Šaldytuvo dureles kiekvienas mūsų per dieną atidarome mažiausiai tris kartus. Todėl jis turi būti ne tik geras, bet ir patvarus. Talpus ir stovintis tinkamoje vietoje. Ir kupinas reikalingų funkcijų, kad visi būtume laimingi.

Dydis. Šaldytuvo dydis priklauso nuo jūsų šeimos ir virtuvės dydžio bei ar dažnai valgote namie. Sakoma, kad vienam žmogui reikia apie 120 litrų šaldytuvo talpos. Įprastinei 4 asmenų šeimai optimalus yra 210 litrų talpos šaldytuvas (nors parduotuvėse galima rasti ir 800 litrų talpos gigantų – įsivaizduojate save, jame laikančią beveik toną maisto?). Beje, jei naudojate šaldiklį, jo norma yra nuo 50 litrų vienam asmeniui. Tad, jeigu apsiperkate kartą per savaitę ar rečiau, jei iš kaimo ar sodo parsivežate maišus gėrybių, tikėtina, kad jums reikia didesnio šaldiklio. Jei kasdien perkate maisto produktų po truputį, galbūt šaldiklis jums išvis nereikalingas.  

Laisvai pastatomas ar montuojamas? Pasirinkimas priklauso nuo to, kam teikiama pirmenybė – dideliems ar mažiems laikomo maisto kiekiams. Galima rinktis modelius, kuriuose šaldytuvas ir šaldiklis yra viename prietaise (tiek laisvai pastatomus, tiek montuojamus, taip pat – amerikietiško tipo dviduris „Side-By-Side”, kaip seriale „Sopranai“) arba gana mažus modelius, kad būtų galima montuoti po stalviršiu. Lyginant pagal vidutinę erdvę, laisvai pastatomi šaldytuvai yra talpesni nei tokių pat matmenų montuojami šaldytuvai.

Kur ir kaip pastatyti?

Niekada neužmirškite, kad aplinkos temperatūra turi įtakos tiek šaldytuvo elektros energijos suvartojimui, tiek paties prietaiso efektyvumui. Nestatykite šaldytuvo tose vietose, kur jį pasiektų tiesioginiai saulės spinduliai, niekada – šalia šilumos šaltinių (viryklės, krosnelės, radiatoriaus ir pan.).

Jeigu šito išvengti neįmanoma, reikia prietaisą statyti laikantis šių minimalių atstumų: anglies, žibalo krosnis – 30 cm (gal gyvenate kaime ar sodyboje?), elektrinės ir/arba dujinės viryklės – 3 cm. Nestatykte šaldytuvo nešildomose patalpose, kuriose temperatūra nukrenta žemiau nei 13°C (palėpė, veranda, rūsys, garažas ir pan.).

Geriausia šaldytuvą statyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Siekiant užtikrinti tinkamą prietaiso vėdinimą reikia iš abiejų šaldytuvo šonų, viršaus ir tarp galinės sienelės bei pastato sienos palikti mažiausiai centimetro tarpą. Kiekvieno šaldytuvo priekinėje apatinėje dalyje yra cokolis su vėdinimo angomis – jokiu būdu nebandykite jų užtaisyti, pvz., baldų cokoliu ar grindjuoste.

Nereikėtų šaldytuvo statyti šonu prie pat sienos. Taip pastačius šaldytuvą, šaldytuvo arba šaldiklio durys atsidarys tik mažesniu nei 90° kampu, o tai apsunkins stalčių išėmimą, jei pvz., norėsite juos išplauti. Be to, šaldytuvo durų rankenos jį atidarant trankysis į sieną.

Naudingos funkcijos

NO FROST (bešerkšnė) sistema. Turbūt kiekviena vyresnė moteris žino, kokia kančia yra šaldytuvo atitirpinimas ir kiek laiko tai reikalauja – puodai su karštu vandeniu, ledų grandymas, rankšluoščių tiesimas po šaldytuvu ir nuolatinis jų tikrinimas, kad neapsemtumėte kaimynų. Visa diena ir krūva nervų – šuniui ant uodegos.  Su sistema NO FROST tiek šaldytuvas, tiek šaldiklis yra atšaldomas ir užšaldomas šaltu oru. Pagrindinis šios šaldymo sistemos privalumas yra tas, kad ant šaldytuvo ir šaldiklio sienų nesusidaro nei šerkšnas, nei ledas, todėl šių šaldytuvų niekada (įsivaizduojate – niekada!) nereikės atitirpinti – ir jums bus mažiau darbo jį valant.

Be to, su šia sistema temperatūra visose šaldytuvo dalyse yra vienoda – todėl bešerkšnė NO FROST sistema garantuoja geresnį maisto produktų išlaikymą, ilgesnį laiką išsaugoma jų maistinė vertė. Produktai, esantys šaldytuve su NO FROST sistema, yra greičiau atšaldomi, o šaldiklyje – užšaldomi.

Reikia nepamiršti, kad NO FROST šaldytuvai sulaiko drėgmę ir džiovina orą, todėl nerekomenduotina tokio tipo šaldytuvuose maistą laikyti atviruose induose, kad jie nesudžiūtų.

Atostogų režimas. Dažnas, išvykdamas atostogų, pagalvoja, kad būtų naudinga išjungti šaldytuvą, bet nuo tokio žingsnio mus sustabdo tie keli „negendantys“ jame palikti produktai ir, žinoma, ne tuščias šaldiklis. Ši dilema bus akimirksniu išspęsta, jei šaldytuve yra atostogų režimo funkcija. Veikdamas tokiu režimu, šaldytuvas arba sumažina savo galią, arba išvis laikinai atsijungia, veikia tik jo šaldiklis. Pliusas – elektros suvartojama mažiau. Čia lieka palinkėti tik gerų atostogų!

 „Išmanieji“ jutikliai. Taip taip, išmanūs būna ne tik mobilieji telefonai, bet ir šaldytuvai. „Išmaniosios” technologijos išsaugo maistą šviežią ilgiau, nes jutikliai nuolat fiksuoja ir derina prietaiso darbą pagal temperatūros pokyčius. Mikroprocesorius kontroliuoja temperatūrą šaldytuvo ir šaldiklio viduje, ją nuolat matuodamas ir reguliuodamas oro srovės srautus. Pakilus šaldytuvo ar šaldiklio temperatūrai jutikliai užfiksuoja pakitimus bei nustato kokie jie, o mikroprocesorius atitinkamai sureguliuoja įrenginio darbą taip, kad reikiama temperatūra būtų atstatyta 5 KARTUS GREIČIAU nei tai padaro standartinis šaldytuvas.

Sunkiai suprantama? Pasigilinkime į, pavyzdžiui, „išmaniąją“ drėgmės kontrolės funkciją. Pačios žinote, kad norint tinkamai išsaugoti maisto produktus, reikia ne tik idealios temperatūros, bet ir idealios drėgmės. Drėgmės kontrolės technologija šaldytuve padeda išlaikyti tokį maisto šviežumą, koks jis buvo perkant, iki 2 kartų ilgiau. Tam tarnauja aktyvūs drėgmės ir temperatūros jutikliai, valdomi „išmaniųjų“ jutiklių, kurie nuolat tikrina drėgmės ir temperatūros pokyčius šaldytuve. Esant reikalui, įsijungia kompresorius, kuris 10 kartų greičiau atkuria reikiamą temperatūrą ir drėgmės lygį. Kalbant dar paprasčiau – nebesukite galvos dėl tinkamos aplinkos maistui šaldytuve, šis prietaisas tai padarys už jus.

Naudingos funkcijos 2

Antibakterinė sistema. Bakterijos? Fe! Antibakterinė sistema – tai technologija, antibakterinių oro filtrų pagalba apsauganti maistą – be jokio gailesčio žudanti bakterijas ir kvapus. Kaip ji veikia? Kai mikrobai (bakterijos, grybeliai ar pelėsiai) susiliečia su filtro paviršiumi, apsauga įsiskverbia į mikrobo ląstelę ir sugriauna jo gyvybines funkcijas. Mikrobas daugiau nebegali funkcionuoti, augti ar daugintis ir gadinti mūsų maistą. Plika akimi to nesimato, bet vis dėlto – tai nenuginčijamas faktas.

Neužuosite ir gendančio maisto kvapų, kurie kartais sugadina visą šaldytuvo turinį – antibakterinė arba modernesnis jos analogas –  „kvapų šalinimo“ technologija taip greitai naikina tas bakterijas, jog patartina tokiame šaldytuve produktus laikyti sandariai užpakuotus, nes jie liks be savo natūralaus kvapo. Ir panorėję pasimėgauti, pvz., pelėsiniu sūriu, nustebsite, kad pelėsių, kaip sakoma, jau ir nė kvapo... 

Skystųjų kristalų ekranai (LCD) šaldytuvų durelėse. Aukščiausios klasės šaldymo prietaisuose dabar įrengti skystųjų kristalų ekranai (LCD). Tai ne tik aukštosios technologijos dizaino elementas – šie išmanūs ekranai yra lengvai programuojami, kad palaikytų geriausią temperatūrą, o jūs nuolat būtumėte  informuotas apie esamas maisto laikymo sąlygas.

Taigi dabar nebūtina atidaryti šaldytuvo durelių, kad sužinotumėte, kaip jame laikosi jūsų produktai. Čia įmontuotas aliarmo signalas ir atmintis pateikia vertingą informacijos apie maisto saugojimą ir užtikrina, kad  jūs visada galite priimti tinkamą sprendimą dėl saugomų produktų.

Nulinė zona. „Nulinė“, dar vadinama – „biofresh“, o lietuviškai – „šviežumo“ zona yra sandarios dėžutės arba skyreliai šaldytuve, kuriuose nuolat palaikoma nulinė temperatūra. Tokiuose skyreliuose vaisiai ir daržovės išlieka šviežūs maždaug savaitę, keliskart ilgiau nei kitose šaldytuvo vietose. Žinoma, tinkama ši funkcija tik tada, kai išties esate nusiteikę produktus laikyti tiek ilgai. Tačiau ji naudinga ir tais atvejais, kai ruošiatės kitą dieną vyksiančiam vakarėliui ar vakarienei – nusipirkusi, pvz., žuvį, ją išlaikysite šviežią ir nesušąlusią.

Greito atvėsinimo funkcija. Kai įdedate į šaldytuvą naujų produktų, šaldymo jėga nukreipiama į dar neatvėsusius produktus – ten, kur to labiausiai reikia. Nustatyti temperatūrą padeda nuolat ją kontroliuojantys „išmanieji“ jutikliai. Kai kuriuose šaldytuvuose yra ir režimas, skirtas greitam gėrimų atšaldymui. Vieniems tai aktualu sultims ar pienui, kitiems – tauriesiems ar mažiau tauriems gėrimams, tačiau bet kuriuo atveju tada jau ir be ledo kubelių gamintuvo ar vandens tiektuvo „šiapus durų” neišsiversi.