x

KINO APŽVALGININKAS DARIUS VOITUKEVIČIUS: „GERIAUSIA VISŲ LAIKŲ KALĖDINĖ DOVANA – PIRMASIS KOMPIUTERIS“

 

Trisdešimtmetis vilnietis DELFI kino apžvalgininkas Darius Voitukevičius labai mėgsta filmus, nors žodis „mėgsta“ šiame kontekste nėra visiškai tikslus. Vyras skaičiuoja turįs daugiau nei du tūkstančius filmų, o svarbia priežastimi pamėgti kiną jam tapo per vienas Kalėdas dovanų gautas kompiuteris.

 

Kalėdinės dovanos, nulėmusios pomėgį kinui

Darius pasakoja kinu susidomėjęs maždaug penkiolikos, kai namuose atsiradęs pirmas kompiuteris. „Buvo 2003-ieji ar 2004-ieji, kompiuteris namuose dar nebuvo toks įprastas, tad iki šiol jį atsimenu kaip geriausią visų laikų Kalėdinę dovaną. Kai jau turėjome internetą, kažkas iš bičiulių papasakojo apie tinklalapį imdb.com, kuriame buvo rašoma apie įvairius filmus, tad pradėjau jame dažnai lankytis“, – prisimena pašnekovas.

Dar labiau domėtis kinu Darius pradėjo kiek vėliau. Jau su kitomis Kalėdomis dovanų gavo knygą apie kino istoriją. Darius ir pats pradėjo rašyti kino filmų recenzijas, o vėliau ir tapo kino apžvalgininku. „Pradėjau rašyti dėl labai paprastos priežasties – kinas ir tada ir dabar buvo ir yra nepigi pramoga, tad norėjau žmonėms rekomenduoti ką nors, kas tikrai verta jų dėmesio ir pinigų“, – pasakojo Darius. Jis geru žodžiu mini atsiradusias televizijos serialų, laidų ir filmų platformas, kuriose už mėnesinį mokestį galima žiūrėti neribotą kiekį produkcijos. „Jeigu filmas tikrai geras, žiūriu jį kino teatre, jeigu labai geras – įsigyju kopiją, tačiau serialams žiūrėti tinka ir vaizdo įrašų platformos“, – žiūrėjimo įpročiais dalijasi vyras.

Paklaustas, kokį filmą pirmiausiai žiūrėtų, jeigu šioms Kalėdoms gautų pačius moderniausius televizorių ir grotuvą, Darius ilgai negalvojęs pasirenka 2009-aisiais Jameso Camerono sukurtą fantastinį epą „Įsikūnijimas“, kuris ilgą laiką buvo technologiškai pats pažangiausias filmas, ir net praėjus devyneriems metams atrodo taip pat moderniai.

Kolekcijoje – jau daugiau nei 2 000 filmų

Pradėjęs nuo „Gladiatoriaus“ DVD plokštelės, už kurią sumokėjo tais laikais solidžią kainą – 40 litų, Darius dabar sukaupęs didžiulę filmų kolekciją. „Tiesą sakant, nė pats nežinau, kiek tiksliai filmų turiu – kai perkopiau du tūkstančius, nebeskaičiuoju, – juokiasi pašnekovas. – Man patinka, kad tose DVD ar „Blu-ray“ versijose galima rasti ne tik patį filmą, bet ir daugybę papildomos medžiagos, padedančios tą filmą suprasti, suvokti, kokią žinią kūrėjai norėjo perduoti žiūrovams“, – dalijasi Darius.

Beje, Darius renka ne tik DVD ar „Blu-Ray“ filmų kopijas, kurias žiūri per „Elektromarkt“ įsigytą grotuvą, turi ir vaizdajuosčių. Vyras įsitikinęs: kadangi mados eina ratu, kada nors ir vaizdajuostės vėl taps populiarios. Pirmoji Dariaus įsigyta vaizdajuostė – ne kas kita, o kultinė dešimtojo dešimtmečio juodojo humoro kriminalinė komedija „Bulvarinis skaitalas“. Kitas filmas, kurio vaizdajuoste džiaugiasi ir didžiuojasi, tai 1991 metais išleistas „Terminatorius 2: paskutinio teismo diena“. Būtent šio filmo legalią ar nelegalią kopiją dešimtajame dešimtmetyje buvo galima rasti visuose vaizdajuosčių nuomos punktuose ar namuose, turinčiuose vaizdo grotuvą. „Tikiuosi, kada nors šios vaizdajuostės bus vertos nemažų pinigų“, – šypsosi Darius.
Komentarai: