x

GARSO TECHNIKA

GARSAS NAMAMS – KAM NAUDOSITE?

Dvi populiariausios namuose naudojamos garso sistemos yra taip vadinami „soundbar‘ai“ arba iš daugiau kolonėlių sudaryti 5.1 arba 7.1 namų kinai.

Prieš nuspręsdami, kurios jums labiau reikia, pirmiausia turite nutarti, kam naudosite šią garso sistemą. Žiūrėti televizijos laidas, koncertus bei filmus tikrai užteks ir kompaktiškesnės „Soundbar“ sistemos, tačiau jeigu norite pajausti visus įmanomus garso pojūčius tiek žiūrint filmus, tiek klausantis muzikos, jums reikės tikro ervinio garso, kurį gali sukurti 5.1 bei 7.1 namų kinai.

Ką reiškia 2.1 / 5.1 / 7.1?Muzikos klausymui reikalingas stereo garsas, o jį geriausiai atkuria 2.1 sistema. Dauguma filmų daroma 5.1 garso sistemoms, tad norint žiūrėti kinus, jos visiškai pakaks. 7.1 sistema turi daugiausiai kolonėlių, todėl sukuria geriausią edvinį garsą. Norintiems didžiausio kino teatro efekto, ši sistema tiks geriausiai.

 

SOUNDBAR vs. LAISVAI PASTATOMOS KOLONĖLĖS

Laisvai pastatomos kolonėlės užtikrins, kad erdvinis garsas skambės geriau ir bus kokybiškesnis. Tokios kolonėlės dažniausiai groja USB, DVD, CD, Blueray formatus. Per tokių kolonėlių garso sistemą galite vaizduoti ir Smart TV net tada, kai televizoriuje jos nėra.

Garso sistema Soundbar, lyginant su laisvai pastatomomis kolonėlėmis, užima kur kas mažiau vietos. Be to, dažniausiai čia nėra jokių garso laidų. Šioje sistemoje dažniausiai yra bevielė aukštų dažnių kolonėlė. Kiti Soundbar privalumai – unikalus dizainas, specialūs modeliai lenktiems televizoriams, dažniausiai groja tik per USB, NFC arba Bluetooth.

 

SVARBŪS KRITERIJAI NAMŲ GARSUI

Jei namuose įsirenginėjate garso sistemą, teks pagalvoti ne tiek apie dizainą, bet ir apie laidus ir pajungimą – ne veltui žmonės, įsirenginėdami butus ar namus, dažnai iš anksto apgalvoja šią idėją. Renkantis kolonėles, jums svarbu USB ar HDMI jungtys, galimas bevielis pajungimas.

Pastatomos ar pakabinamos kolonėlės? Pastatomos kolonėles skleidžia kokybiškesnį garsą, geriau perteikia žemus dažnius. Pakabinamų didžiausias pliusas – jos užima mažiau vietos, tačiau ne taip gerai atkuria žemus dažnius.

Rinkdamiesi garso sistemą taip pat pagalvokite, akustinės ar refleksinės kolonėlės jums tinkamiausios. Akustinio korpuso kolonėlės – sandarios dėžes tipas – sukuria labai tikslų garsą. Refleksinio korpuso kolonėlės – dėžė su korpuse esančia anga – sukuria galingą, tačiau ne tokį tikslų garsą.

Dar vienas klausimas, į kurį turite sau atsakyti prieš rinkdamiesi kolonėles – belaidės ar laidinės kolonėlės? Belaidėms kolonėlėms nereikia garso laidų, tačiau jų vis tiek neišvengsite – kiekvienai kolonėlei vis tiek reikia energijos lizdo (į tai svarbu atsižvelgti planuojant, kur statysite kolonėles).  Laidinės kolonėlės sukuria kokybiškesnį garsą. Siekiant kuo profesionalesnio garso, visos kolonėlės jungiamos laidais.

 

NEŠIOJAMOS KOLONĖLĖS

Rinktis kolonėlę rekomenduojame pagal šiuos kriterijus:

Atsparumas drėgmei. Jei šią kolonėlę ketinate naudoti tik namuose, šį kriterijų praleiskite. Tačiau jei muzikos ketinate klausytis paplūdimyje, duše ar priepirtyje – visur, kur gali patekti drėgmės, rinkitės specialias drėgmės nebijančias kolonėles.

Papildomos funkcijos. Priklausomai nuo modelių, nešiojamos kolonėlės gali turėti radijo ar telefono įkrovimo funkcijas (itin naudinga muziką per kolonėlę leidžiant iš telefono aparato), taip pat laisvų rankų įrangą patogiam kalbėjimui.

Biudžetas. Nešiojamų kolonėlių kainos skiriasi labai ženkliai. Galima įsigyti kolonėlę už 20 eurų, tačiau galima ir 20 kartų brangiau – už 400 eurų. Viskas priklauso nuo jums reikalingos garso kokybės, garsumo, dizaino bei papildomų funkcijų. Jeigu muzika – jūsų gyvenimas ir ketinate kolonėle naudotis itin dažnai, tokiu atveju investicija verta. Jeigu kolonėlės reikės tik kartais gamtoje, rinkis paprastenį modelį.