x
Elektrolife Žiema 2017

GERIAUSIA NAVIGACINĖ SISTEMA KELIONĖMS – KAIP IŠSIRINKTI?

Šviesesnės dienos, šiltas vasariškas oras vis labiau skatina planuoti trumpesnes ar ilgesnes keliones tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Laiko ir energijos pasiklysti kelyje ar žemėlapių šūsnyje tiesiog nebėra.

Sunku net pagalvoti, kad dar prieš dešimt metų geriausių maršrutų ieškojome žemėlapiuose, o navigacinės sistemos buvo sunkiai įperkamos. Tačiau šiandien GPS navigacija yra normalus modernaus gyvenimo atributas. Tik kokią sistemą rinktis? Kokių funkcijų reikia? Kokia geriausia navigacija automobiliui?

Į ką atkreipti dėmesį renkantis navigaciją?

Dabar navigacinės sistemos yra įvairių formų ir dydžių, o kai kurios sukurtos specifinėms situacijoms. Svarbiausia, kad sistema būtų pritaikyta automobiliui rankinė sistema ar GPS laikrodis nepadės jums esant kelyje. Taip pat apgalvokite, kaip dažnai ir kur ketinate naudoti sistemą: Lietuvoje ar kelionėms Europoje, kokios funkcijos jums reikalingos ir kokią sumą galite skirti. Priklausomai nuo jūsų poreikių, GPS navigacijos kaina gali svyruoti nuo 60 iki 400 Eur. Išsirinkti navigaciją savo automobiliui galite čia.

  • Ekrano dydis ir raiška

Įsitikinkite, kad ekrano dydis tinka jūsų automobiliui. Būtinai apžiūrėkite, kaip atvaizduojami žemėlapiai, kad galėtumėte lengvai ir patogiai planuoti bei stebėti savo maršrutą.

  • Tiesioginė eismo informacija

Dauguma navigacinių sistemų keičia maršrutus siekiant išvengti eismo kamščių. Priklausomai nuo to, kokioje miesto dalyje gyvenate ir kur keliaujate, ši GPS funkcija gali sutaupyti jums daug laiko.

  • Kelių palydovų ryšys

Kai kurios automobilių navigacijos gali greitai prisijungti prie kelių palydovų, o kitos veikia lėčiau. Kuo greičiau sistema prisijungia, tuo greičiau ir dažniau ji atnaujinama pagal naujausias eismo sąlygas.

  • Atnaujinami ir atsisiunčiami žemėlapiai

Keliai ir eismas kinta dėl remonto, nelaimingų atsitikimų ar kitų kliūčių. Tik atsinaujinus žemėlapiams galite būti tikri, kad maršrutas, kuriuo planuojate važiuoti, yra neužblokuotas ir vis dar egzistuoja. Be to, jeigu planuojate keliauti užsienyje, jums reikalinga navigacinė sistema, leidžianti atsisiųsti papildomus žemėlapius.

  • Lankytinos vietos

Kai kurios automobilinės navigacijos turi papildomą lankytinų vietų funkciją, kuri padeda rasti netoliese esančius restoranus, degalines, kino teatrus ir kitas pramogas.

  • Barometras

Barometro funkcija suteikia tikslesnius aukščio matavimus ir leidžia geriau įvertinti oro sąlygas. Taip išvengsite netikėtumų ir būsite pasiruošę bet kam.

 

Geriausios navigacinės sistemos

dan-gold-176712.jpg

Navigacijos Tom Tom

Start 62 TomTom navigacinė sistema EU45

Screen Shot 2017-06-23 at 15.36.49.png

Visų pirma, ši naujos kartos navigacija automobiliui su 6 colių įstrižaine jau turi įdiegtus Europos žemėlapius, kuriuos galima nemokamai atnaujinti visą jos gyvavimo laikotarpį. Sistema turi lietuvišką meniu ir įgarsinimą, tad puikiai išsiversite, net jei nemokate anglų kalbos.

Yra ir daugiau privalumų: TomTom navigacija perspėja apie stacionarius greičio radarus, jums naudingus objektus (degalines, viešbučius, kempingus ir kt.) bei pagelbėja parkuojantis. O su išplėstine eismo juostų nuoroda visada matysite, kuria juosta reikėtų važiuoti didžiausiose miestų sankryžose.

 

Garmin navigacijos

Drive 50 EU LM Garmin navigacija

Screen Shot 2017-06-23 at 15.59.40.png

Garmin navigacinė sistema dar labiau atsižvelgia į savo vartotojus - maršruto nurodymai čia pateikiami itin aiškiai ir suprantamai naudojant lengvai atpažįstamus pastatus, šviesoforus, objektus, pavyzdžiui, „Už „McDonalds“ sukite į kairę“. Ir čia dar ne viskas: Garmin Drive 50 užtikrina lengvą paiešką ir greitą vietovės suradimą. Užtenka įvesti kategoriją, adresą ar pavadinimą ir iškart gausite rezultatus net padarę gramatikos klaidą.

Be viso to, Garmin Drive 50 turi krūvą naudingų įspėjimų. Keliaujant kasdien navigacinė sistema įspėja apie netoli esančias eismo saugos kameras, mokyklų zonas, praneša, jei pradedate važiuoti prieš eismą vienpusio eismo gatve, o ilgesnėse kelionėse pasiūlo padaryti pertraukas ir rekomenduoja poilsio vietas.

Garmin GPS navigacija turi iš anksto įkeltus Europos žemėlapius, o jų atnaujinimai nemokami visą gyvavimo laiką.

Prestigio navigacijos

5850 GeoVision Prestigio navigacija

Screen Shot 2017-06-23 at 16.02.08.png

GeoVision 5850 navigacinė sistema taip pat turi Europos žemėlapius, o vartotojo sąsaja leidžia lengvai suprasti maršrutus ir rasti artimiausius reikalingus objektus. Be to, ši navigacija turi kamerą ir gali įrašinėti visą jūsų važiavimo laiką. Taip visada žinosite, kas tiksliai nutiko kelyje ir kas kaltas dėl eismo įvykio.

Be įprastų GPS navigacijos funkcijų, su GeoVision sistema dar galite klausytis muzikos, žiūrėti filmus, žaisti žaidimus ar skaityti knygas 5 colių HD raiškos lietimui jautriame ekrane.

Susijusios prekės

Komentarai: