x

AKTORIUS GIEDRIUS SAVICKAS: „ŽAVIAUSIA KALĖDŲ DALIS – STEBUKLO LAUKIMAS“

Giedrius Savickas – puikiai žinomas Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, pasirodęs beveik visose svarbiausiose praėjusių kelerių metų Lietuvos kino premjerose. Su „Elektrolife“ Giedrius prisimena laikus, kai pas vaikus ateidavo Senelis Šaltis, pasakoja be kokių įrenginių negali išsiversti, kodėl jam patinka fotografija bei kada randa laiko mėgstamiems vaizdo žaidimams ir muzikai.

Ilgam įsiminę vaikystės Kalėdų prisiminimai

Giedrius sako labai mėgstantis Kalėdas ir prisimena žaviausią jų dalį vaikystėje – stebuklo laukimą. „Atrodo, lauki, budi, nemiegi, kol ateis Senelis Šaltis, ir kai tik užmiegi, jis ateina“, – pasakoja aktorius. Gerai atsimena ir pirmąją gautą kalėdinę dovaną – paprastą kaučiukinį stalo teniso kamuoliuką, kurį į namus atnešė Senelis Šaltis, o iš tikrųjų – persirengęs kaimynas. Giedrius iki šiol nežino visos tiesos, tik pamena, kad Senelis Šaltis nebuvo visiškai blaivus, o ir teniso kamuoliukas ilgai nebuvo naudojamas pagal paskirtį. „Aš jį kažkiek laiko padaužiau, o po to tikriausiai virto dūmavūške“, – kalėdinę dovaną prisimena Giedrius.

Kitas ryškus prisiminimas – šventė darželyje. „Čia vaidinti Senelį Šaltį buvo pasamdytas Klaipėdos teatro aktorius Vytautas Kancleris. Mano tėtis tuo pasirūpino ir paskui, tik jau be Senelio Šalčio kostiumo, aktorius atėjo į svečius pavakaroti. Ir kol jis buvo pas mus, aš stovėjau ir žiūrėjau, nes labai įtariau, kad čia gali būti tas pats žmogus, kuris darželyje vaidino Senelį Šaltį: balsas tas pats, tik drabužiai kitokie“, – dalinasi Giedrius.

Geriausios dovanos – stalo bei vaizdo žaidimai

Giedrius prisipažįsta labai mėgstantis gauti dovanų per Kalėdas. „Mėgstu gauti gerų dovanų ir tai, ko dar neturiu, – juokiasi vyras. – Šiemet norėčiau gauti įdomų stalo žaidimą, kokio dar neturiu, nors, jei ką, galėsiu ir perdovanoti“. Aktorius noriai leidžia laisvalaikį su stalo žaidimais, tačiau vaizdo žaidimai – arčiau širdies, ypač dabar, kai pasirodė daugelio gerbėjų lauktas veiksmo ir nuotykių vesterno žaidimas „Red Dead Redemption 2“. Giedrius turi žaidimų konsolę „PlayStation 4“ ir gali pasigirti praėjęs visą „PlayStation“ seriją nuo pirmosios. Vyras mėgsta įvairaus žanro žaidimus, ypač traukia turintieji didelius pasaulius, kaip „Assasin‘s Creed“, „Far Cry“, „Horizon Zero Dawn“ ir panašūs. „Galiu žaisti ir labai paprastus, nepriklausomų kūrėjų kuriamus žaidimus. Man ne visada svarbiausia gera grafika – svarbiau, kad būtų gera istorija. Be to, žinoma, mėgstu sporto žaidimus, pavyzdžiui, NBA vaizdo žaidimų seriją“, – dalinasi Giedrius.

Vaizdo žaidimai – ne tik pramoga, bet ir atsipalaidavimo būdas

Žaisdamas vaizdo žaidimus Giedrius atsipalaiduoja po sunkios darbo dienos, kaip pats sako, „kai žmona užmiega“. „Grįžtu namo po spektaklio, žmona – iš rimto darbo, paklausinėjam vienas kitą, kaip diena praėjo, kaip spektaklis, žmona nueina miegoti, tai aš dar kokias porą valandų prisėdu „kašiuką sumest“, – pasakoja Giedrius. Jis nesutinka su požiūriu, kad vaizdo žaidimai – tik laiko gaišimas. „Yra daugybė žaidimų, kuriuose gali ką nors sužinoti ar išmokti, pavyzdžiui, „Assasin‘s Creed II“ veiksmas vyksta Venecijoje, Florencijoje. Žaisdamas jį gali mokytis istorijos. Suprantu, kad knygos išliks tūkstančius metų, bet vaizdo žaidimai irgi gera išeitis mokytis. Kita vertus, pas mus namie tas „PlayStation“ vis tiek ant knygų padėtas“, – juokiasi aktorius.

Skaitymas ir fotografija – Giedriaus pomėgiai keliaujant

Ne tik „PlayStation“ žaidimų konsolė Giedriui yra labai reikalingas įrenginys. Jis džiaugiasi ir nauju pirkiniu – elektroninių knygų skaitykle „Kindle“. Daug keliaujančiam ir mėgstančiam skaityti aktoriui didžiausias tokios skaityklės privalumas, kad, būdamas bet kuriame taške, gali vienu paspaudimu gauti beveik bet kokią knygą.

Keliaudamas Giedrius atsiduoda dar vienai aistrai – fotografijai, apie kurią gali šnekėti valandų valandas. Pašnekovo pasirinkimas – analoginė fotografija. Giedrius turi keletą skirtingų juostinių fotoaparatų, pats ryškina juosteles ir mėgaujasi fotografavimo bei ryškinimo procesu. „Nedarau tūkstančio kadrų, per vieną kelionę sunaudoju gal dvi juosteles, po to namie žiūriu, kas išeis. Labai traukia ta nežinomybė, kas tiksliai pavyks, o kai nuotrauka išryškėja, pasijuntu, lyg būtų įvykęs stebuklas. Patinka neskubėti, peržiūrėti visus kadrus, išsirinkti. Žiūriu į pilną dėžę negatyvų ir galvoju – gi čia niekam jie nereikalingi. Bet man pačiam reikalingi“, – savo pomėgiu dalinasi Giedrius.

„Leica“, „Hasselblad“, „Konica“ ir kitų gamintojų aparatais fotografuotas nuotraukas Giedrius publikuoja „Instagram“ paskyroje @savickasgiedrius. Kurias nuotraukas skelbti, renkasi itin kruopščiai – per dvejus su puse metų paskelbė tik 48 kadrus.

Muzika – neatsiejama aktoriaus gyvenimo dalis

Muzikai Giedrius taip pat dažnai renkasi analogines technologijas. „Turiu audiofilo įrangą – 1972 metų gamybos stiprintuvą, 1974 metų kolonėles, gausiu 1976 metų patefoną ir komplektas bus baigtas. Man labai patinka plokštelė kaip daiktas – ištrauki iš dėklo, ten surašytos dainos, kartais tas įdėklas būna koks nors įdomesnis. Man labai patinka, kad tai yra gražūs ir geros kokybės daiktai. Skaitmeninę kokio nors albumo kopiją gali turėti bet kas, o va šita konkreti plokštelė jau yra tik mano“, – kalba Giedrius.

Iš kiekvienos kelionės po vieną muzikos plokštelę parsivežantis vyras kartais net keletą valandų vakarais jau atsigulęs klausosi muzikos. Nors mėgsta džiazą ir tokius atlikėjus kaip Oscar Peterson ar Miles Davis (šio „In A Silent Way“ Giedrius vadina vienu geriausių muzikos albumų), tačiau iš paauglystės tebemėgsta „Wu-Tang Clan“, o kartu įsijungia ir filmo „Galaktikos sergėtojai“ („Guardians of the Galaxy“) ar serialo „Keisti dalykai“ („Stranger Things“) garso takelius. Studijų metais leisdavęs naktis su Federico Fellini ir kitų klasikų filmais, Giedrius pastaruoju metu filmų žiūri vis mažiau, nors kaip vieną iš pastaruoju metu įstrigusių mini Jordan Peele režisuotą „Pradink“ („Get Out“). Dabar, juokauja pašnekovas, dažniau filmus ne žiūri, o vaidina pats.

Komentarai: