x

KAIP IŠSIRINKTI KAVOS APARATĄ?

 

Gardus kavos puodelis pažadins Tave ryte, suburs draugus pokalbiui ir suteiks žvalią nuotaiką visai darbo dienai. O tinkamas kavos aparatas šį puodelį paruoš ne tik dar gardžiau, bet ir lengviau.

Koks aparatas geriausiai tiktų Tavo namams? Klausimas, vertas milijono kavos pupelių. O atsakymas užverstas dešimtimis skirtingų prietaisų, tarp kurių nepasiklysti – tikras iššūkis net ir ilgamečiam kavos gurmanui. Bet šiandien apsieikime be iššūkių – raskime Tavo naują kavos aparatą kartu!

KOKIĄ KAVĄ MĖGSTI?

Taigi, pirmiausia apsvarstyk, kokią kavutę ketini gerti. Tiesiog juodą, Espresso arba Ristretto? O galbūt paprasčiausiai neįsivaizduoji savo ryto be garuojančio puodelio Cappuccino, Latte ar Latte Machiatto? Kadangi juodą kavą ruošia visi aparatai (skiriasi tik pats paruošimo būdas ar kavos stiprumo ribos), pirma apgalvok, ar norėsi pasimėgauti kava su tiršta pieno putele.

 KAIP RUOŠI KAVĄ?

Jau nusprendei, kokią kavą ruoši? Nuostabu. Dabar – pagalvokime apie patį paruošimo būdą. Nuoširdžiai mėgaujiesi kiekvienu kavos ruošimo žingsniu ir nori būti pati sau barista? Ar labiau vertini patogumą ir sutaupytą laiką bei nori tiesiog spustelėti mygtuką ir palaukti, kol paruošta kavutė pati subėgs Tau į puodelį?

Kaip žinai, kavinėse baristos naudoja pusiau automatinius kavos aparatus – šie kavą ruošia išmaltos kavos ar kavos tablečių. Tuo tarpu automatiniai kavos aparatai patys sumala kavos pupeles, įmala reikiamą kavos kiekį į puodelį ir viską paruošia už Tave.

Jei esi įsimylėjusi kavą, tikrai supranti, kaip svarbu naudoti tinkamą vandenį jai paruošti. Profesionalesniuose aparatuose įrengtas vandens filtas, užtikrinantis, jog į Tavo puodelį subėgs tik švarus, minkštas ir tyras vandenėlis. Tuo tarpu į paprastesnį aparatą niekada nepilk vandens iš čiaupo, o tik filtruotą stalo vandenį.

O ką jau kalbėti apie kavos pupelės! Savaime suprantama, kad atidarius jas būtina laikyti sandariai. Bet ne visų kavos aparatų pupelių konteineriai yra sandarūs. Tokiu atveju nepamiršk – dėk tik tiek pupelių, kiek sunaudotum per 3 dienas.

Taigi, tereikia nuspręsti, ar kavos ruošimas Tau – pamėgtas ir atpalaiduojantis ritualas, ar – tiesiog pabodęs namų ruošos pratimas. Paprasta, ar ne? ;)

 Automatiniai kavos aparatai – puodelis gardžios kavos vienu mygtuko spustelėjimu

Šiuolaikinė kavos ruošimo technika – labai stipriai pažengusi į priekį. Jei nori mėgautis namie, automatinis kavos aparatas gali išlaisvinti Tave nuo pareigų įdėmiai stebėti procesą, kada kavavirėje užvirs gėrimas. O jei rūpiniesi ne tik savimi ir savo artimaisiais, o visu biuru – Tave jis išgelbės nuo ilgų maltos kavos ruošimo procedūrų.

Daugiafunkciniai kavos aparatai per keletą minučių gali ir pupeles sumalti, ir paruošti stiprų Espresso ar švelnų Cappuccino. Nieko nuostabaus, kad jie yra ir patys brangiausi tarp visų kavos aparatų – juk jie sutaupo tiek daug laiko ir pastangų!

Nori pasimėgauti puodeliu gardžios kavutės per 30-40 sekundžių? Tereikia įberti kavos pupelių, įpilti vandens, nustatyti kavos stiprumą ir puodelių skaičių bei paspausti mygtuką. Toliau aparatas veiks be Tavo pagalbos: sumals reikiamą kavos pupelių kiekį, išduos reikiamą kiekį vandens ir garų, paruoš skanų ir kokybiška gėrimą. Tik tiek ! Paprasta ar ne?

Geriausi automatiniai kavos aparatai pasižymi ne tik patogumu ir greičiu, bet ir galimybe ypatingai tiksliai nustatyti ruošiamos kavos savybes – nuo kavos temperatūros porcijos dydžio iki vandens kietumo nustatymo ar kavos drėkinimo funkcijos.

 KAIP PRIŽIŪRĖSI?

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus galvosūkis, kurį teks išspręsti – kokio patogumo lygio pageidauji:

  • Kaip bus valdomas Tavo būsimas aparatas?
  • Kiek savo receptų norėsi įrašyti į jo atmintį?
  • Kaip ruoši pieną Cappuccino ar Latte kavoms?

Štai čia ir prasideda įdomioji dalis –  kavos aparatas, valdomas 3 paprastais mygtukais ir ruošiantis pieną garais Tavo puodelyje?

Ar toks, kuris šildys Tavo puodelius, kad išlaikytų aromatingesnę kavą, o pieną šaldys prie jo prijungtame 1 l šaldytuvėlyje ir kavą paruoš spustelėjus liečiamą ekranėlį bei pasirinkus vieną iš begalės Tavo įrašytų kavos paruošimo būdų?

Kuo daugiau automatikos – tuo mažiau rūpesčių. Nusipirkusi pusiau automatinį kavos aparatą, turėsi jį valyti kaskart, kai paruoši kavą su pienu. Iš ten ir terminas „pusiau automatinis“ – pieną suplaka automatiškai, o jau pieno plakiklį teks plauti rankutėmis. Tuo tarpu įsigijusi kapsulinį kavos aparatą, teturėsi pakeisti kavos kapsulę, kas užtruks vos kelias sekundes.

Kad ir ką benuspręstum, nepamiršk – funkcijų gausa lemia ir aparato kainą. Tad jei geri tik juodą kavą ar Espresso, tikriausiai sutiksi, kad neverta išlaidauti kavos aparatui, savo galimybėmis ir triukais prilygstančiam gurmaniškos kavinės įkūrėjui. 

Saeco