x

Nešiojami kompiuteriai

TOP PasiūlymaiPuslapis:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5


Puslapis:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

 
Hey, turi klausimų? Kreipkis į Elektromarkt ekspertą.
Konsultuokitės:
  Tel. 880040000
  El. p. info@elektromarkt.tl
  Pokalbis gyvai

Kaip išsirinkti?

Kaip išsirinkti gerą lapę? Tiesiog imi pigiausią / brangiausią ir tiek žinių? Ne. Gero devaiso pasirinkimas priklauso nuo to, kam jį naudosi. Kai kurie patys to nežinodami permoka už jiems visiškai nereikalingą geležį, o kiti, nusipirkę per silpną nešiojamą kompiuterį, kitą dieną jau braukia ašarą dėl jo nesugebėjimo pavežti naujausius geimus. Taigi, nebūk nūbaslaptopą rinkis tik pagal savo poreikius!

Kam naudosi?

Jei naujo kompo tau reikia tik tam, kad dėliotum savaitės ataskaitas „Excelyje“, pirkti „Alienware“ žvėrį už kelis tūkstančius eurų butų epinis feilas. Kaip sako evangelija pagal švenčiausiąjį technikos dievo apaštalą Mykolą– kiekvienam savo. Vieniems puikiai tinka low-endinis  variantas, kitiems reikia sunkiasvorio greičio čempiono. Taigi, kam kokia lapė tinka geriausiai?

Laisvalaikiui – ketini apsiriboti neto naršymu, blogo rašymu ar filmų ir serialų peržiūra? Imk paprastą, standartinį laptopą – pajėgumų užteks viskam, o ir tėvų buto užstatyti neteks.

Darbui / mokslui – iš pirmo žvilgsnio, čia kaip ir viskas aišku. Bet ar tikrai? Pirma atsakyk, dirbi ar mokaisi. Ne, tai nėra nevykęs pakvietimas į „Tinder“ pasimatymą, o rimtas klausimas. Nes nuo atsakymo priklauso, kokiomis programomis naudosiesi.

Jei mokaisi filosofijos ar dirbi vertėju, tau neprireiks rimtų ir galingų programų, todėl užteks ir laisvalaikiui skirto vidutinės klasės kompiuterio. Bet jei studijuoji dizainą arba dirbi 3D animatoriumi, su paprastučiu laptopėliu neišsisuksi – tau prireiks aukščiausių parametrų devaiso (žr. sekantį punktą), sugebančio pavežti visus paskutinius fotomanipuliacijos ir montažo tūlsus.

Žaidimams – sveikas atvykęs į geriausiųjų panteoną! Čia gyvena tik galingiausi. Naujausios kartos vaizduškės. Našiausi procai. Tvirčiausi korpusai. Švariausias garsas. Na, ir aišku, šviečiančios klavos (nes normalūs žmonės žaidžia ne tik dienomis, o ir pasipuikuoti šviečiančiomis neonkėmis prieš močiutę mėgsta kiekvienas). Būk pasiruošęs pakloti gerą krūvą eurų, nes galia kainuoja. Ir kainuoja nemažai.

Nebent ruošiesi žaisti žaidimus tik veidaknygėje ar naršyklėje. Tuomet tau – tiesus kelias į pirmą punktą. 

Ar pakelsi?

Kuo daugiau geležies ir galios tavo lapėje, tuo daugiau kilogramų ji sveria. Didelis ekranas – irgi svarus indėlis į kompiuterio kūno masės indeksą. Jei savo naują 17 colių įstrižainės devaisą ketini laikyti namie ant rašomojo stalo ir jį nešti nebent į LAN partį su draugeliais kartą per mėnesį, dėl svorio per daug nesiparink.

Bet jei savo lapę ketini nešiotis kasdien ir ją demonstruoti kavinėje susėdusiems hipsteriams Latte Machiatto puta aplipusiomis barzdomis, tuomet neapsieisi be lengvučio ir plonučio „MacBook“ ar „Ultrabook“ kompiuterio. 

Windows ar Mac?

Štai ir jis – amžinas tarpgalaktinis ginčas, dėl kurio kyla interneto karai, žlunga draugystės ir kaupiasi kilometrinės eilės su palapinėmis prie parduotuvių.

Taigi, vindozė ar iOSas?

Jei žinai, ką reiškia šitie žodžiai, tikriausiai jau esi apsisprendęs ir savo nuomonės nepakeisi net prirėmus patranką prie smilkinio. Bet jei gimei užvakar ir tik ruošiesi pirkti savo pirmąjį kompą, atsakymas paprastas: „Mac“ – jei esi estetas ir dizaino fanatas iki kaulų smegenų, „Windows“ – jei vertini paprastumą ir suderinamumą.  

Koks biudžetas?

Biudžetas A.K.A. pinigai A.K.A. skaičiai su nuliukais – nuo jų priklauso, kiek ir ko gali sau leisti. Kiekvienos lapės viduriuose yra krūva skirtingų komponentų, nuo kurių priklauso viso komplekto kaina. Pė-vė-zė:

Procesorius – tavo lapės smegenys, be kurių ji tiesiog neveiktų. Procai dažniausiai būna dviejų tipų – pigesnis ir galingesnis. Kuo didesnis skaičiukas, tuo daugiau galios. Pavyzdžiui, i5 procesorius – pigesnis, bet silpnesnis nei jo sunkiasvoris brolis i7, o keturių branduolių procas – našesnis nei dviejų. Skaičiuok atitinkamai.

Vaizdo plokštė – jei nesi užkietėjęs geimeris, tau tikrai nereikia paskutinės „GeForce“ ar „Radeon“ plokštės. Ne vienas nūbas yra nusipirkęs brangų naujausios kartos „nVidia“ monstrą ir nė karto neišnaudojęs jo galimybių. Jei neketini žaisti ar dirbti su vaizdo programomis, taupyk savo babkes ir rinkis integruotą „Intel HD“ serijos vaizdo plokštę.

Operatyvioji atmintis (RAM) – specializuota tavo lapės atmintis, į kurią ji talpina tuo metu veikiančias programas. Kuo daugiau RAM‘o, tuo daugiau programų vienu metu galėsi atidaryti ir tuo greičiau jos veiks. Jei esi multitaskingo žvėris ir naršydamas netą vienu metu laikai atsidaręs ne mažiau nei bazilijoną tabų – RAM‘o reikės daugiau. Pastaba: Daugelis nūbų painioja RAM ir HDD atmintis. Nebūk nūbas. Nepainiok RAM ir HDD atminčių.

Kietojo disko atmintis (HDD / SSD / SSHD) – nespecializuota atmintis, kurioje kompas saugo tavo muziką, filmus, selfius, geimus, dokumentus ir visą kitą šlamštą. Kuo daugiau ketini turėti, tuo didesnio disko tau prireiks. HDD diskai pigesni ir lėtesni, bet talpesni, tuo tarpu SSD – greičio ir efektyvumo dievai, bet ir dažniausiai brangesni ir ne tokie talpūs. O jei nori kažko per vidurį tarp greičio ir geros kainos, griebk SSHD hibridinį diską – greitesnį už HHD, bet pigesnį už SSD.