x

EKONOMISTAS NERIJUS MAČIULIS: „GERIAUSIOS DOVANOS YRA TOS, KURIŲ NEGALIMA PAČIUPINĖTI“

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis – turbūt daug kam pažįstamas veidas, visuomenei labiausiai žinomas iš televizijos ekranų ar renginių, kuriuose kalbama finansų temomis. Juk labai smagu tokį žmogų pažinti ir visai iš kitos pusės, todėl pakvietėme Nerijų Mačiulį pakalbėti gyvenimiškomis temomis, iš kurių jam viena artimiausių – sportas. Kalbamės ir apie Kalėdas ir, žinoma, dovanų pirkimą šventiniu laikotarpiu.

Tapo šuolių į vandenį Europos vicečempionu

Turbūt daug kas nustebs, tačiau Nerijus yra išbandęs daugiau nei 20 sporto šakų. Pašnekovas pasakoja aktyviai praktikavęs gimnastiką, lengvąją atletiką, plaukimą, buriavimą, futbolą, krepšinį, snieglenčių sportą. Pamėginęs tiek skirtingų sričių, dabar jis praktikuoja ilgų distancijų bėgimą ir šuolius į vandenį. Neseniai Nerijus dalyvavo Europos veteranų šuolių į vandenį čempionate ir tapo Europos vicečempionu. Vis tik Nerijus kiek kuklinasi ir sako, kad varžybose jam labai pasisekė, nes šiemet jo amžiaus grupėje buvo labai mažai konkurentų.

„Šuoliai į vandenį – visiška maratonų priešingybė. Bėgant ilgas distancijas, reikia išjungti smegenis, kad organizmas naudotų kuo mažiau deguonies. Vyksta tam tikra meditacija, kartais trunkanti valandų valandas. O šuoliams reikia milžiniškos koncentracijos, tad visos pastangos sutelkiamos į kelias sekundes. Bet koks išsiblaškymas ar judesių netikslumas atneša nesėkmę, kartais fiziškai skausmingą. Šuoliai į vandenį dažnai reiškia baimių įveikimą ir naujų horizontų atradimą – net jei tie horizontai yra po vandeniu“, – pasakoja Nerijus.

Į bėgimo treniruotę – kartu su vaikais vežimėlyje

Paklaustas, kaip randa laiko sportui, Nerijus kalba atvirai: „Mėgėjiškam sportui, ypač bėgimui, reikia daug mažiau laiko nei gali atrodyti to nepabandžiusiems. Galima bėgioti ryte prieš darbą – mėgstantiems keltis anksti, kaip man, tai labai patogu. Galima bėgti į darbą, per pietų pertrauką ar po darbo. Jei nesimiega, puiki mintis bėgti naktį. Galima bėgioti komandiruotėse, per atostogas pajūryje. Pats mažesnius vaikus migdydavau bėgdamas ir stumdamas vežimėlį. Blogiausias argumentas nesportuoti – „nėra laiko“. Šiek tiek paanalizavę, ką veikiame tas 24 valandas per parą, daugelis rastume ne vieną valandą sportui“.

Vyras pripažįsta, kad treniruotėse labai praverčia išmanieji įrenginiai, kurie suteikia sąlygas treniruotis savarankiškai. Nerijus išmanųjį laikrodį naudoja bėgimo greičiui, atstumui bei širdies ritmui matuoti. Anot jo, fizinių rodiklių sekimas išmaniajame įrenginyje padeda ištverti ir suplanuoti treniruotes, išsikelti tikslus ir netgi stiprina motyvaciją.

Kalėdinį laikotarpį išgyvena be streso

Artėjančių Kalėdų proga paklaustas, kokias dovanas labiausiai mėgsta gauti, Nerijus sako, kad įsimintiniausios dovanos jam yra tos, kurių negali pačiupinėti, arba turinčios simbolinę prasmę. „Bet esu gavęs ir labai malonių praktiškų dovanų, pavyzdžiui, pižama“, – prisimena Nerijus. Pats labiau mėgsta dovanoti, o ne gauti dovanų, tad artėjantis švenčių sezonas nekelia jokios įtampos. „Suprantu, kad daugeliui dovanų rinkimas kelia stresą – artėja šventės, daugybė reikalų, prekybos centruose spūstys, bet aš to nejaučiu, viską apgalvoju iš anksto ir nepalieku paskutinei minutei. Juk kai dovanoji, nori ir nustebinti, o kad nustebintum, sugalvoti užtrunka“, – sako Nerijus.

Pats artimiesiems dažnai dovanoja tai, kas būtų susiję ir su juo pačiu. „Pavyzdžiui, šeima žino, kad galbūt dovanosiu kelionę, tačiau nežino, kur vyksime. Jiems tai būna didelis netikėtumas“, – prisipažįsta pašnekovas.

Kalėdų laukia ir dvi Nerijaus atžalos – ketverių su puse dukra ir dviejų su puse sūnus, kuriems Kalėdos pirmiausiai yra dovanų metas. „Pasakoju vaikams, kad Kalėdų Senelis visus metus stebi ir pagal tai neša dovanas. Tokia edukacinė priemonė. Vyresnioji jau ruošiasi rašyti laišką Kalėdų Seneliui iš visų tų kelių raidžių, kurias moka“, – dalijasi patirtimi vyras.

 

Komentarai: