x

PAULIUS RENKASI VR AKINIUS

2016-ieji – tai metai, kai VR akinių rinką užkariavo tokie brandneimai kaip „Oculus Rift“, „PlayStation VR“, „Samsung Gear VR“ ir „HTC Vive“. Tačiau kurie jų geriausi, kuo geresni už kitus ir ką privalo įsigyti kiekvienas normalus bičas? Pabandykime padaryti tokį čoisą kartu.

 „MICROSOFT HoloLens“ – nedaug kas siejo „Microsoft“ su VR, tačiau ta chebra žino, ko nori, ir, svarbiausia, žino, ko nori TU! Tai vienas ambicingiausių pastarojo meto „Microsoft“ projektų – bandymas sujungti realios aplinkos elementus su „Windows Holographic“ technologijos kuriamais „holografiniais“ vaizdais. Žmonių kalba tai reiškia, kad gali žaisti 3D „Žvaigždžių karus“ ant savo virtuvės stalo bei klajoti po Marso paviršių būdamas savo kambaryje. Jo nereikia jungti prie jokio kompiuterio, visa „Windows 10“ operacinė sistema yra integruota į patį prietaisą, kuris veikia nuo baterijos. Kainuoja apie tris tūkstančius baksų, jei kartais sugundysi.

„HTC VIVE“ – sukonstruoti kartu su kompiuterinių žaidimų gigantu „Valve“, sukūrusiu tokius legendinius žaidimus kaip „Half-Life“ bei žaidimų platformą „Steam“. Jungiama prie kompiuterio – 70 jutiklių, 360 laipsnių žiūrimumo kampas ir 90 hercų vaizdo dažnis, o visa tai slopina jūros ligos simptomus, kamuojančius visus VR gamintojus bei jūzerius. Skiriasi nuo kitų tuo, kad suteikia laisvę judėti po savo kambarį, tiesa, tam reikės kambaryje prikabinėti daug IR jutiklių.

„OCULUS RIFT“ – kaip žinia, būtent nuo šito pavadinimo ir prasidėjo visas VR kipišas. „Oculus Rift“ ilgai karaliavo pasaulio žiniasklaidos puslapiuose ir buvo minimas kur kas dažniau nei jo kolegos ar konkurentai. Pradėtas kaip žaidimų kompanijos „Kickstarter“ projektas, kurį vėliau įsigijo „Facebook“ už vos du milijardus baksų – čia tau ne pusantro gabalo už daužtą „golfuką“, jaunuoli. Jungiama prie kompiuterio. Integruotos ausinės, kas yra cool. 2160x1200 vaizdo rezoliucija, 233 milijonų pikselių, užsidegančių per sekundę, 90 hercų vaizdo dažnis – kaip supratai, viskas normaliai.

„ZEISS VR ONE“ – išoriškai atrodo panašus į „Samsung Gear VR“, bet universalaus dizaino, t. y. su laikikliu, tinkamu bet kuriam mobiliajam telefonui. Veikia su bet kokiu apsu, 3D vaizdas realistiškas ir smagus. Vokiška kokybė, taip sakant.

„SONY PLAYSTATION VR“ – kaip sako normalūs bičai, tai „geras VR“. Kadaise pradėtas kaip projektas reikšmingu kodiniu pavadinimu „Project Morpheus“, virto, kaip ir sako jo pavadinimas, „Playstation“ priedu. Beje, neblogu priedu ir aksesuaru už palyginti nedidelę kainą. Kuo geras? Tuo, kad jau vien savo pristatymo metais, 2015-aisiais, talpino daug turinio – 70 žaidimų ir apsų, o šiais metais jo turi dar daugiau. O negausus turinys, kaip žinia, yra visų VR gamintojų galvos skausmas.

„SAMSUNG GEAR VR“ – „Samsas“ buvo pirmasis, pradėjęs gaminti VR akinius, pritaikytus mobiliajam telefonui, o ne kompiuteriui ar žaidimų konsolei. Dabartinis „Gieras“ išvaizda beveik nesiskiria nuo pirmtako, bet turi keletą apgreidų. Pagaliau kažkas jį padarė erdvesnį ir įmontavo jame normalią vėdinimo sistemą – neliko anksčiau nervinusio lęšių „aprūkimo“. Taip pat nuo 96 iki 101 laipsnio buvo išplėstas žiūrėjimo kampas, taip ir 360 netruks vaikinai pasiekti! Žinoma, vaizdo kokybė priklauso nuo to, kokį „Samsung“ mobiliaką naudosi su juo, bet geriausia – „Note 7“.

„GOOGLE DAYDREAM VR“ – „Google“ tvirtina, kad tai „androidinės“ realybės pagrindas ir ateitis. Taip pat tvirtina, kad šie akiniai yra trečdaliu lengvesni už pačius lengviausius VR akinius rinkoje. Veikia, tiesa, tik su „Google Pixel“ telefonu, kurį tu greičiausiai matęs tik nuotraukose, tačiau „Google“ žada priderinti juos ir prie „Samsung“, HTC, „Sony“ ir kitų.

„GOOGLE CARDBOARD“ – „Google“ pristatė šiuos akinius dar gūdžiais 2014-aisiais, ir tvirtina, kad jau spėjo išplatinti jų penkis milijonus. Ir ką? Tai dabar jie atrodo kaip bajeris – jungti savo išmanųjį telefoną prie šio kartoninio lankstuko (kuris net neturi laikomosios juostos ir jį pats jūzeris turi laikyti ranka), tačiau tai buvo ir tebėra veikiantis gadžetas ir, beje, veikiantis neblogai, be to, dar ir pats pigiausias būdas pasimėgauti virtualiąja realybe. Nedidelė kaina, universalus dizainas, tinkamas visiems mobiliesiems telefonams, „Google“ siūlo jiems daug apsų. O ko daugiau norėti?

Susijusios prekės

Komentarai: