x

RYŠKIAUSIAS PASAULYJE TELEVIZORIUS

Orijus Gasanovas, nuotraukos Vytenio Kriščiūno.

 

Vilniaus prekybos centre „Akropolis“ esančioje „Elektromarkt“ parduotuvėje pristatyti naujausios „Samsung QLED“ serijos televizoriai – absoliuti rinkos sensacija. Balčiausia įmanoma spalva, šimtaprocentinis milijardo spalvų atkūrimas, aukštas ekrano šviesumo lygis ir mažiausios elektros sunaudojimo sąnaudos. 

Kaip teigia „Samsung“ produktų ekspertas Lietuvoje Vytautas Povilas Jurgaitis, „QLED“ serijai priklausantys televizoriai „Q9“, „Q8“, ir „Q7“ dėl unikalios „Quantum Dot“ technologijos gali atkurti milijardą spalvų, o tai 64 kartus daugiau, nei sugeba atkurti paprastas televizorius. Jis taip pat pabrėžė, kad šios serijos televizoriai, atsižvelgiant į jų ekranų įstrižaines, sunaudoja itin mažai elektros. 

„Samsung“ „Q9“, „Q8“, ir „Q7“ televizorių modeliai skiriasi tam tikromis techninėmis charakteristikomis. Štai „Q8“ ir „Q7“, skirtingai nei „Q9“, turi lenktus ekranus. Tačiau „Q9“ šviesumo lygis siekia net 2000 nitų. „Q8“ ir „Q7“ modeliuose jis kiek žemesnis – 1500 nitų.

Dar viena detalė, skirianti „QLED“ serijos televizorių modelius, yra nevienodų medžiagų korpusai. Pilnai metalinis televizoriaus korpusas „Q9“ ir „Q8“ modelių, o „Q7“ turi iš plastiko pagamintą ekrano nugarėlę. 

Svajonių televizorius 

Tai, ką „Samsung“ pasiūlė pristatydami „QLED“, pakeitė pasaulinę televizorių rinką, – paskelbė apie technologijas rašanti JAV žiniasklaida. Ir vienareikšmiškai juos pavadino kiekvieno TV žiūrovo svajone.

Štai kodėl į „Elektromarkt“ parduotuvėje vykusį pristatymą atvyko daugybė žmonių, norinčių išvysti šį rinkos naujoką. Ir iškart po pristatymo rikiavosi užsisakyti „QLED“. „Tik ką įsirengėme namus, trūko tik kelių prietaisų, televizorius buvo vienas iš jų. Atvykau pirkti pačią pirmą pardavimo dieną, nes daugiau niekur Baltijos šalyse jais dar neprekiauja“, – džiaugėsi Kaspars Ulbins, pirkėjas iš Latvijos. Medicinos srityje dirbantis vyras sako, kad jam itin svarbus kokybiškas ir ryškus vaizdas.

Profesionali fotografė Rasa Jonaitienė irgi stojo į eilę prie naujų televizorių. Tai bus jos namų kino teatras ir darbo priemonė. „Toks televizorius mano srities žmonėms puikiai tinka tvarkant nuotraukas. Naudosiu jį ir pramogai, ir darbui, apie tokį monitorių svajojau daugybę metų“, – džiaugėsi moteris, dienomis tvarkanti nuotraukas, o vakarais žiūrinti aukštos kokybės dokumentinius filmus. 

Namų puošmena 

„Elektromarkt“ surengtame pristatyme svečiai išvydo ir kitus „Samsung QLED“ privalumus, kurie šiems televizoriams leis tapti integralia namų interjero dalimi. Visus norimus priedus, pradedant vaizdo grotuvais, baigiant žaidimų konsolėmis, galima prijungti tik vieno „nematomo“ laido pagalba. Maža to, „No – gap wall – mount“ laikiklis leidžia šiuos televizorius prikabinti ant sienos nepaliekant jokio tarpo. 

Išmaniausių visų laikų „Samsung“ televizorių pirkėjai turės galimybę pirkinį pastatyti ant vieno iš dviejų tipų stovų. „Studio Stand“ stovas primena molbertą su paveikslu, o „Gravity Stand“ – modernią skulptūrą. 

Pirmą kartą Lietuvoje organizuotame naujojo „Samsung“ televizoriaus pristatymo renginyje žurnalistas Orijus Gasanovas įsitikino, jog patobulinta „QLED“ televizorių matrica bei papildomi pikseliai leidžia mėgautis originalia spalva net ir vaizdą stebint iš šono.

Komentarai: