x

Mobilieji telefonai

Išmanusis telefonas
 1. Ne (42)
 2. Taip (222)
SIM kortelių skaičius
 1. (28)
 2. (237)
Operacinė sistema
 1. Android (217)
 2. iOS (4)
 3. Nokia OS (12)
 4. Kita (22)
Kaina
11 €  -   1 187 €

TOP PasiūlymaiPuslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5


Puslapis:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

 
Konsultuokitės:
  Tel. 880040000
  El. p. info@elektromarkt.tl
  Pokalbis gyvai

Kaip išsirinkti?

Vis dar girdime frazes „aš tau pasuksiu“ arba „kodėl nekeli RAGELIO“ (kas tai išvis per daiktas?). Čia lyg ir kalbama apie prieštvaninius telefonus, kurių numeriai buvo sukamame diske. Tokių dabar jau reikėtų su žiburiu paieškoti, ir rastume tik stacionarius, o ne mobiliuosius. Koks nors ultrasuperturbo madingas jaunuolis (kaip kad aš) tokio norėtų, kad būtų baisiai šaunus, bet tokių, matyt, jau niekas nebegamina...

Nes šiaip jau svarbiausias kiekvieno telefono privalumas – būti „cool“. O tai reiškia ne vien jo „fyčerus“ ar „navarotus“, kaip sako gezai – tai reiškia turėti, kam skambinti, ir kas tau skambina, ane? Kaip sakoma, kad ir kiek dažnai maigysi ikoną „Send/Receive“, nuo to niekas tau dažniau nerašys. Todėl atmink, draugeli, svarbiausia – būti geru žmogumi.     

Šiaip jau padaryt savo mobilųjį ypatingą – paprasta. Pritaisei prie jo šakes ir grėblį – ir visi eis į tave bei tavo agregatą paspoksoti! Bet gal eiti ir sudėtingesniu keliu – pasirinkdamas tai, kas geriausia. Mobilieji turi keistą savybę – viskas, kas juose svarbiausia, yra paslėpta viduje, o ne iškelta į devaiso paviršių. Rodos, aparatas niekuo neypatingas, tačiau viduje suslėptų „fyčerių“ gausa kelia įtarimą, kad jis tuoj pavirs minimum į Iron Maną, o gal net ir į Transformerį. Taigi, atsargiau! Juk visais tais „navarotais“ reikia naudotis, o ne į juos žiūrėti.

Naudingos funkcijos

Apie tai, kad mobiliuoju gali skambinti ir atsilepti į skambučius, siųsti ir gauti trumpąsias žinutes neverta nė burnos aušinti. Ir interneto ryšys mobiliajame jau nieko nebenustebins. Todėl apžvelkime kelias funkcijas, kurios, galbūt, žinomos tik mobiliujų naujovėmis besidomintiems vartotojams.

NFC. Skamba beveik kaip NFL, tačiau iš tikrųjų tai bekontaktė duomenų perdavimo technologija. Kadaise žmonija puikiai išsivertė be jos, dabar be jos – jau nė žingsnio.  Tai technologija, leidžianti perduoti duomenis trumpu atstumu tarp įrenginių, juos tiesiog padedant vieną šalia kito. Na nes prisipažinkime – kai tave nufotkina draugelis ar jo mobiliajame skamba nereali daina, mažų mažiausiai užknisa tai siųsti el.paštu, feisbuko čatu ar vaiberiu. Lietuvoje bekontaktė duomenų perdavimo technologija tik atsiranda, tačiau pasaulyje tai yra jau įprastas būdas perduoti duomenis ar nuotraukas (varveklius ir katytes, kuriuos taip uoliai dedi į savo FB), atsiskaityti parduotuvėje ar kavinėje – kiek gali užlaikyti eilę, skaičiuodamas tuos variokus? Taip pat jos dėka galima greitai susinchronizuoti „Bluetooth“ įrenginius, pvz., „speakerį“ ar smartlaikrodį.

Bevielio baterijos krovimo funkcija. Turbūt jau pastebėjai, kad baterija nuolat senka? Na, nes ji tai daro NUOLAT ir dažniausiai tada, kai jos labiausiai reikia! Bevielio krovimo technologija pasaulyje toli gražu nėra naujausias „fyčeris“, tačiau telefonų rinkoje tai gana naujas dalykas. Bevielis pakrovimas intergruojamas į mobilųjį arba išorinį įrenginį.

Piršto antspaudas. Nors pirmosios pirštų skanavimo versijos ir turėjo trūkumų, penktojo „iPhone“ dėka išpopuliarėjusią funkciją jau galima rasti ir kitų gamintojų devaisuose. Funkcijos idėja gimė su tikslu autorizuoti ID atliekant piniginius mokėjimus. Dabar pirštų antspaudo technologija naudoja tiek mokėjimams (kol kas tik užsienyje, bet reikia tikėtis, kad ši naujovė pasieks ir Dievo pamirštą Lietuvą), tiek telefonui užrakinti (vuolia – veikia ir mūsų krašte!). O tau primenu, kad rankas reikia dažniau plauti – telefonui irgi nepatinka, kai jam rodoma mažai „respekto“.

Širdies ritmo matuoklis ir kitos sveikatingumo funkcijos. Gerai gerai... Tarkime, išties sportuoji ir bandai nukočioti savo rėmą. Tačiau atmink – vis tiek laimi tie, kurie negaišta sportui laiko, o mėgaujasi gyvenimo malonumais. Mat merginoms daro įspūdį tik tokių funkcijų „prezensas“ tavo telefone, o ką su tom funkcijom darai – tai antraeilis klausimas. Šiaip sveikatingumo appsai – bene sparčiausiai populiarėjančios, suprask – „sportas – sveikata“. Šios technologijos taip pat populiarios išmaniuosiuose laikrodžiuose bei sportinėse apyrankėse, kurios dažniausias sinchronizuojasi su mobiliaisiais. O mano patarimas paprastas – tiesiog neapsileisk.

Lenktas ekranas. Chebra dažna kamuojasi klausimu, kam „Samsung“ ir LG pagamino lenktą savo telefonų ekraną? Atsakymas paprastas – nes galėjo jį padaryti. O tu galėtum? Nusiramink, gali jį įsigyti – atrodo išties „prikolnai“, o Vilniuje sakoma, kad „hipsteris be lenkto ekrano – ne hipsteris, o pižonas“. Likusioje Lietuvoje kalbama, kad lenkti ekranai yra lankstesni ir teoriškai turėtų būti sunkiau sudaužomi.

Kamera

Turėjau draugelį, kuris turėjo mobilųjį, kuris darė viską gerai, išskyrus skambinimą ir SMS siuntimą. Su tuo dar buvo galima susitaikyti, bet ir kamera jame blogai veikė, o tai jau – tragedija. Kaip dažnai klausiama saviveikliniuose dramos būreliuose – kur prasmė? Išties, kur gyvenimo prasmė, jei neturi geros kameros po ranka, kai reikia užfiksuoti barsuką, skraudžiantį paršiuką ar iš dangaus krentantį meteroritą? Pasaulis margas ir spalvingas, ir tavo, kaip Homo Sapiens pareiga – jį perteikti kitiems tokį pat spalvingą ir margą. Taigi, kamerai pinigų negailėk. Žinoma, pačios kameros daromo vaizdo kokybė priklauso nuo begalės kintamųjų. Tačiau nesusižavėk megapikselių gausa – ji gali atrodyt įspūdingai ant popieriaus, tačiau yra 13 megapikselių dyvaisų, kurie fotkina vienareikšmiškai geriau už 20 megapikselių kamerą. Kur kas yra svarbiau kameros lęšis bei jo kokybė, kameros procesorius, nuo kurio priklauso autofokusavimo greitis. Ir, žinoma, „selfių“ mėgėjams – priekinė kamera, prie kurios rimti gamintojai jau yra pridėję netgi „flashą“, nekalbant apie didesnę kameros rezoliuciją. Hey hey! Ką jau kalbėti apie paskutinį mados klyksmą – 360 laipsnių kameras, be kurių aš jau neįsivaizduoju nė vieno vakarėlio. Galiausiai, kam rūpi tas barsukas, skriaudžiantis paršiuką, ar meteoritas, krentantis iš dangaus? O štai aš... Kaip sakoma, „Come to Mykolas“...