x
Elektrolife Žiema 2017

TREČIOJI AKIS

Autorius Giedrius Drukteinis, nuotraukos iš asmeninio herojaus albumo

Jie slidinėja, buriuoja ant ledo, valdo snieglentes. Žiemos sporto entuziastai turi daugybę priemonių, padedančių geriau ir smagiau valdyti pašėlusias aistras. Nerasojantys akiniai, pulsą ir greitį skaičiuojantys laikrodžiai, stebuklingi amortizuojantys batai ir net šildančios apatinės kelnės. Pasitikite naujausią išradimą – kamerą 360fly 4K, kuri filmuos jūsų judesius 360 laipsnių kampu! Ją įsimylės visi ekstremalai.

 Populiariosios grupės ŽAS narys ir televizijos laidų vedėjas Gidonas Šapiro, geriau pažįstamas kaip Bilas, yra ne tik garsus kulinaras, bet ir aktyvaus laisvalaikio propaguotojas. Neseniai atradęs naują aistrą – snieglentes, Bilas žino, ką reikia turėti, siekiant aukštumų šioje į olimpinių žaidynių programą įtrauktoje sporto šakoje.

„Snieglentės – rimtas užsiėmimas, – tvirtina Bilas. – Jis apima viską, kas tik gali būti būdinga profesionaliam sportui: yra gražus pažiūrėti, reikalauja atitinkamo pasiruošimo ir aplinkos, jo įrangą ir aksesuarus kuria garsiausi pasaulio dizaineriai. Ir pinigai ten sukasi nemaži – snieglenčių profesionalai uždirba apie 10–12 milijonų dolerių per metus vien iš reklamos. Todėl ir konkurencija šioje srityje itin arši, o normatyvinė kartelė keliama aukštyn žaibo greičiu.“

Išbandyti savo jėgas snieglenčių trasoje Bilui, lig tol mėgėjiškai slidinėjusiam kalnuose, pasiūlė draugas. Ir išties, kodėl gi nepabandžius nusileisti nuo kalno su snieglente, užuot tai darius su kiek nusibodusiomis slidėmis? „Nelabai suvokdamas, ką tai reiškia, su snieglente pakilau į Italijos Alpėse esančią viršūnę, pažymėtą kaip juodosios trasos pradžia, iš ten šiaip ne taip nusiridenau iki artimiausio keltuvo, gabenančio žemyn, o kalno papėdėje iš karto užsirašiau į pradedančiųjų snieglentininkų mokyklą. Dvi dienas mokiausi pradmenų ir laikysenos. Paskui prasidėjo kelias aukštyn, tiksliau – nuo kalnų žemyn.“

Bilui teko leistis ne tik snieglenčių trasose Italijoje bei Austrijoje, bet ir Lietuvoje – Ignalinos rajone ir, žinoma, Druskininkų „Sniego arenoje“. Sudėtingų akrobatinių triukų kol kas neatlieka, bet neabejoja, kad jiems ateis laikas. Jau yra įveikęs ir juodąsias trasas, nors savo įgūdžių lygį savikritiškai vertina šešiais iš dešimties.

„Aišku, snieglentės valdymo principas ir judesių koordinacija skiriasi nuo slidžių. Profesionalai šlifuoja judesius mėnesių mėnesius, nors Lietuvoje to padaryti beveik neįmanoma“, – raukosi Bilas.

Tačiau visada įmanoma juos analizuoti ir mokytis iš klaidų. 16 megapikselių išmanioji kamera 360fly 4K, tvirtinama ant snieglentininko šalmo, suteikia galimybę filmuoti ir fotografuoti trasą tiek priekiniu, tiek užpakaliniu vaizdu (kaip ir sako pats jo pavadinimas – netgi 4K raiškos vaizdu). Ir tai ne tik nuotraukos ar filmuota medžiaga pramogai, bet ir galimybė tobulinti įgūdžius – 360fly 4K fiksuoja ir visus snieglentę valdančio atleto telemetrinius duomenis, kuriuos saugo 64 GB talpos atmintyje, yra atspari drėgmei ir smūgiams.

„Pamažu baigiu sukaupti visą įrangą, kuri būtina, o dažniausiai ir specialiai gaminama snieglentininkui: apkaustus, batus, šalmą, apsauginius akinius – viskas kainuoja po 200–300 eurų. Pačios snieglentės neturiu, bet ją visada galima išsinuomoti (tik būtina atminti, kad egzistuoja taisyklės, kokio ilgio ji turi būti atsižvelgiant į snieglentininko ūgį ir svorį). Vieną dieną tikrai turėsiu snieglentę, pagamintą pagal individualų užsakymą su kieno nors įkvepiančiu atvaizdu, pvz., Giedriaus Drukteinio. O štai 360fly 4K kamerą jau turiu ir naudoju.“

Ką gi, tikėsimės, kad ji padės Bilui siekiant olimpinių aukštumų ir mes išvysime jį ant apdovanojimų pakylos. Su aukso medaliu ant krūtinės. 360fly 4K ant galvos. Ir 10–12 milijonų dolerių kišenėje.

Pauliaus komentaras:

„360fly 4K kameroje yra įmontuoti ir e-kompasas su GPS tam atvejui, jei Bilas, užsisvajojęs apie olimpinį medalį, nuskrietų ten, kur nereikia. Nors nufilmuotas kritimo vaizdas ne visada atrodo kietai, bet gerai tai, kad garsas neįrašomas, todėl filmuką be baimės ir cenzūros bus galima rodyti ir mažiems vaikams.“

Susijusios prekės

Komentarai: